Eğitim Bir-Sen Babaeski Temsilciliği yeni yönetimini belirledi

33
Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Babaeski üyeleri Öğretmenevi’nde
gerçekleştirdikleri İlçe Kongresi neticesinde yaptıkları seçimle yeni
yönetimlerini belirlediler. Seçimlere tek liste ile gidildi ve liste,
üyelerin tamamının oyunu olarak oy birliği seçildi.

HABER MERKEZİ

Yeni Yönetim Kurulu şöyle oluştu:
İlçe Temsilcisi Başkan:  Zeki Tahiroğlu ( Teknik. Anadolu Teknik ve End. Meslek Lisesi)
İlçe Sekreteri:  Musa Kurt ( Kız Teknik ve Meslek Lisesi)
Teşkilatlanma Sekreteri: Mükremin Mamak  ( Fatih İ.Ö.O.)
Mali Sekreter: Basri Poyraz ( Kız Teknik ve Meslek Lisesi)
Eğitim Sekreteri: Arif Buğdaycı ( Kuleli İ.Ö.O.)
Sosyal İşler Sekreteri: Mustafa Fıstık ( Fatih İ.Ö.O.)
Basın Yayın Sekreteri: Umut Malkoç ( Fatih İ.Ö.O.)
Yeni Yönetim Kurulu; “Genç, dinamik ve etkin bir kadro belirlediklerini, Babaeski’nin eğitim sorunlarının çözümünde ilkeli, etkin ve demokratik bir tavır sergileyeceklerini, kısa zamanda çok şeyleri başarmaya kararlı olduklarını” belirtti.
Eğitim Bir-Sen Babaeski İlçe Temsilciliği’ne seçilen Zeki Tahiroğlu da şunları kaydetti:
“Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti olmanın en önemli göstergelerinden biri de örgütlenme özgürlüğüdür. Çağımız örgütlü toplum çağıdır. Ancak örgütlü toplumların sesi duyulmaktadır. Onun için "haK verilmez alınır" deniyor ve yine; hak, haklı olana değil, güçlü olana veriliyor. Örgütlü topluluk sayıca az da olsa örgütsüz çoğunluğa hükmediyor ve onu idare ediyor. Çağdaş demokrasi, her şeyi devletten bekleme anlayışı yerine, hukuk dahilinde haklarını arayarak, bilinçli örgütlenmeyi, daha değişik ifade ile sivil toplum örgütlerini kurmayı gerektiriyor.
Bu bilincin bir sonucu olarak Merhum Akif İnan’ın ilk tohumlarını attığı Eğitim Bir-Sen’in Kırklareli İl Temsilciliğine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Babeski Eğitim Bir-Sen, bu bilincin oluşturulmasının ve sürdürülmesinin bayraktarlığını üyelerinden aldığı gücü, üyeleri ve Eğitim Bir-Sen’in sendikal felsefesini benimseyen herkes ile paylaşarak sürdürmektedir. Babaeski Eğitim Bir-Sen olarak eğitim çalışanlarını daha güçlü bir sendikal mücadele için sendikalaşmaya davet ediyoruz.”
Yönetim Kurulu yapılan seçimin Babaeski, Kırklareli ve tüm ülkemize hayırlar getirmesi dilekleri ile kendilerine destek veren tüm üyelerine teşekkür etti. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here