Efes Pilsen bu yıl da Iğneada’yı coşturdu

33
Efes Pilsen bu yıl da Iğneada’yı coşturdu

Efes Pilsen “Efes ile ilk adım” projesi ile Iğneada kampını gerçekleştirerek, bu yıl da beldeye ayrı bir renk kattı. Iğneadalı gençlerin sporla iç içe geçirdiği saatlerin yanı sıra Karizma Basketbol Şov Grubu ve Efes Pilsen kızlarının gösterileri de nefes kesti.

Gazetemiz Iğneada temsilcisi Kutluay Uyanık “Efes ile ilk adım” basketbol okulları Gaziantep bölge sorumlusu antrenörü Uğur Çekici ile bir söyleşi gerçekleştirerek etkinlikler hakkında bilgi aldı. Çekici şunları kaydetti;

“Efes Pilsen Spor Kulübü Türk basketboluna hizmet etmeye devam ediyor. Türkiye’de 32 merkezde yapılan “Efes ile ilk adım” basketbol okullarında 5 yılda toplam 15 bin genç, Türk basketboluna kazandırıldı. Bu anlamda sadece sporcu yetiştirmekle kalmayıp, Türkiye’de 30 ilde toplam 60 antrenörümüz mevcut. Geçen ay içersinde Istanbul’da bir antrenörlük semineri düzenleyerek NBA’den Milwaukee Bucks’ın yardımcı antrenörü Bill Peterson’ın katılımıyla antrenörlere eğitim verildi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Iğneada’daki gençlerimizin spor yapmasını sağlamak amacıyla beldeye görkemli ve tam donanımlı açık hava basketbol sahası yaparak, katkı sağlandı. Efes Pilsen Spor Klübünün Iğneada’da yapmış olduğu sporcu kamplarında başta Iğneada Belediye Başkanı Tahir Işık olmak üzere, ayrıca Iğneada’nın gururu Barış Hersek’in de emeği geçmiştir.”

Iğneada halkı, etkinliklerden memnun

30 antrenör her yıl Kırklareli’nin Demirköy Ilçesi, Iğneada beldesinde Ağustos ayı içersinde kamp yaparak 30 farklı ilden gelen sporcuları kaynaştırarak sosyal yönden gelişimini sağlanıyor.

Bu yıl ise ilk defa Bulgaristan’dan gelen 95-96 doğumlu sporcular ile gösteri maçı düzenleyerek etkinlikleri uluslararası boyuta taşımayı başardı.

Iğneada Ilçesi’nde 30 Ağustos törenleri “Efes ile ilk adım ekibi” ile 4 yıldan bu yana renkli bir hale dönüşerek şölen havasında gerçekleşiyor. Işte bu şölen bu yıl sanatçı Çelik’in katılımıyla daha da eğlenceli hale geldi.

Iğneada’nın bu tür organizasyonlarla daha hareketli bir hale dönüşmesi Iğneada halkını da mutlu ediyor. Iğneadalı vatandaşlar yaptıkları yorumlarda; “Ilçemizin tanıtımında emeği geçen başta Belediye Başkanı Tahir Işık Bey’e ve Efes Pilsen Spor Klübü’ne teşekkürlerimizi bir borç biliriz.” diyorlar.

Ayrıca etkinliklere Karizma basketbol şov grubu ve Efes Pilsen ateş kızları da gösterileriyle renk kattılar.

Başkan Işık; “Tesisimiz, tüm vatandaşlarını hizmetinde”

Iğneada beldesinde yaptırılan Açık Hava Basketbol Tesisi de etkinlikler kapsamında törenle hizmete açıldı. Iğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, törende yaptığı konuşmada, Efes Pilsen ile belediye arasında imzalanan protokolle bin metre karelik açık hava basketbol tesisini hizmete açmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Tesisle birlikte önemli bir eksikliğin giderildiğini belirten Işık, ”Tesisimizi sadece spor amaçlı değil aynı zamanda da beldemizin ihtiyacı olan yazlık düğün salonu olarak kullandırmak suretiyle tüm vatandaşlarımızı hizmetine sunacağız” dedi.

Efes Pilsen Halkla Ilişkiler Müdürü Durul Candemir de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Efes ile 2004 yılında ilk adım basketbol okulları projesini başlattıklarını söyledi. Candemir, Türkiye’de basketbol sporunu küçük yaştan başlayarak sevdirmek ve imkanı olmayan çocuklara basketbol oynama olanağını sağlamaya amaçladıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı. Ardından Bulgaristan Yanbol Küçük Erkekler Basketbol takımı ile Efes Pilsen Ilk Adım takımları dostluk maçı yaptı.

Törenlerin sonunda ise Efes Kızları ile Grup Karizma gösteri sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.