Efe arabasına kavuştu

6
* Kırklareli Ay Işığı Özel Sporcular Spor Kulübü Derneği Emanuel Hastası 4 yaşındaki Efe Beldek’e engelli bebek arabası hediye etti.
HABER MERKEZİ 
Emanuel Hastası Efe bebek engelli arabasına kavuştu. Kırklareli Ay Işığı Özel Sporcular Spor Kulübü Derneği Emanuel Hastası 4 yaşındaki Efe Beldek’e engelli bebek arabası hediye etti. Dernek Başkanı Nihal Bircan, Emanuel hastalığın Dünya’da 200 kişide, Türkiye’de ise sadece Efe Bebekte görüldüğünü söyledi.
Efe Bebeğin durumunu öğrendikten sonra dernek olarak harekete geçtiklerini ifade eden Bircan; “Efe bebeğin durumunu öğrendikten sonra üyelerimizle aileye bir ziyarete bulunduk. Ailenden aldığımız bilgiler doğrultusunda efemizin bir arabaya ihtiyacı olduğu öğrendik ve dernek üyelerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde engelli bebek arabası alarak aileye teslim ettik. Bebeğimiz hastalığından dolayı yürüyemiyor ve bu yüzden ailesi zorluk çekiyordu. Bu araba sayesinde artık hem Efe bebek rahatlıkla dışarıya çıkabilecek, hem de ailesi rahatla çocuklarını gezdirebilecekler” dedi. 
Emanuel hastası Efe bebeğin Annesi Hanife Beldek ise yaptığı açıklama Kırklareli Ay Işığı Özel Sporcular Spor Kulübü Derneği’ne teşekkür ederek, çocuğunun artık rahatlıkla dışarı çıkarabileceğini söyledi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.