”Edirne’ye yakışan bir Kırkpınar Organizasyonu gerçekleştirdik”

6
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi,” Edirne’ye yakışan bir Kırkpınar organizasyonu gerçekleştirdik” dedi.

 

Sedefçi, Edirne Belediye Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Kırkpınar yağlı güreşlerinde 4 sumo güreşçisinden çok ciddi anlamda faydalanarak yağlı güreşleri dünyaya duyurmayı başardıklarını belirtti.
Kırkpınar’da hiç kimseden maddi yardım almadıkları anlatan Sedefçi, şunları kaydetti:
”Maddi olmasa da daha önceki yıllarda en azından manevi destek alıyorduk. Geçen yıl yapılan Kırkpınar Güreşlerinde Cumhurbaşkanımız ve diğer devlet büyüklerimiz gelmişti. Bu yıl sadece Devlet Bakanımız Faruk Özak ve Genel Başkan Yardımcımız Umut Oran geldi. Kırkpınar siyasi kadro olarak önceki yıllara göre daha zayıftı. Fakat biz Edirne’ye, yakışan bir Kırkpınar organizasyonu gerçekleştirdik. Gerçekten biz bu işi iyi yapıyoruz ve iyi biliyoruz. Ben Kırkpınar’da emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum.”
* “Sumocular Kırkpınar’a Renk Kattı”
Sedefçi, bu yıl Japonya’dan Kırkpınar’a davet edilen sumo güreşçilerinin Kırkpınar’ın tanıtımına büyük faydası olduğunu ifade etti.
Sumocuların Selimiye Meydanı’nda yaptığı gösteri güreşinin sadece Türkiye değil bazı yabancı ülkelerde de ilgiyle izlendiğini anlatan Sedefçi, ”Gerçekten sumo güreşçilerinin Kırkpınar’ın tanıtımına büyük faydası oldu. Selimiye Meydanı’nda ve Er Meydanı’nda sumo güreşi yaptırarak bir tarih yazdık. Seneye Kırkpınar’ın 650. yılını kutlayacağız. Muhteşem bir 650. yıl için hazırlıklara şimdiden başlıyoruz.”
Yıldırım Semtine yapılması düşünülen Sedef Kule’nin proje ihalesinin yapıldığını anlatan Sedefçi, projeyi 650 bin TL’ye Ragıp Uluç’un aldığını vurguladı.
İstanbul’daki Atakule’nin de projesini Ragıp Uluç’un yaptığını anımsatan Sedefçi ”İnşallah eylül ayında projemizi teslim alacağız. Arkadaşlar proje üzerinde çalışmalar yapıyor. Sedef Kule’yi bir adaya inşa etmeyi düşünüyoruz. Kuleye kayıklarla ulaşılacak” dedi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here