Edirneli çiftçi ve hayvancılar LİAD üyeleri ile buluştu

11
Edirne Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği (BİŞDER) Üyesi çiftçi ve hayvancılar, Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) Tarım ve Hayvancılık Komitesi Yönetimi ile bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
LİAD dernek binasına gelen iş adamlarını LİAD adına Başkan Cengiz Konca ve Genel Sekreter Şadan Canaz, Hayvancılık Komitesi Başkanı Hasan Hamiş ve Komite Üyesi iş adamları karşıladı. 
Kahvaltılı yapılan toplantıda konuşma yapan Cengiz Konca; “LİAD olarak sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Lüleburgaz Tarım ve hayvancılık noktasında ileri seviyelere ulaşmayı başarmış bir ilçedir. Trakya ile birlikte düşünüldüğünde Türkiye’nin Hayvancılık üssü sayabileceğimiz bir durumdayız.  Biz dernek olarak Tarım ve hayvancılık sektörünü çok önemsiyoruz. Sektörün daha da ileri gitmesi konusunda gerekli çalışmaları yapmaya da hazırız. İlçemizde özellikle süt hayvancılığı ön plandadır. Siz değerli iş adamlarımızla da paylaşabileceğimiz çok şeylerin olduğunu düşünüyoruz.  Bu tarz toplantı ve bilgi alışverişlerinin artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.
Toplantıda gelen misafirlere LİAD Üyesi aynı zamanda Kırklareli Süt Birliği Başkanı Asım Karakaya tarafından bilgiler verildi. “Tarım ve Hayvancılık Sektörü’nün geleceğinden son derece ümitliyiz” diyen Karakaya yaptığı konuşmasında; “Devletimizin hayvancılık ve süt ile ilgili politikaları her geçen gün olumlu bir şekilde ilerliyor. Hayvancılarımız özellikler gelecekten ümitli olsunlar. Sektörü önü açık ve daha da açılacaktır. Bu konuda sivil toplum kuruluşları önemli misyonlar eda ediyor. LİAD ve BİŞDER gibi dernekler biz sektör temsilcileri için büyük şans. Sesimizin daha gür çıkmasını sağlıyor” dedi. (Savaş Eskici)
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here