Edirne’deki “Roman Kurultayı” öncesi Babaeski’de bir araya geldiler

22
Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren 18 Roman Derneği ile 1 Roman Federasyonu 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 13.30’da Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde bir araya geldi.
 
HABER MERKEZİ:
Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren 18 Roman Derneği ile 1 Roman Federasyonu 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 13.30’da Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde bir araya geldi.
Babaeski, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Uzunköprü, Malkara, Hayrabolu, Keşan, Lalapaşa, Lüleburgaz, Havsa, Süloğlu, Şarköy, Enez, Çorlu, Vize, Çerkezköy ve İğneada Roman Dernekleri, Başkanları ve üyeleriyle Babaeski’de buluşarak 30 Ekim 2013 Çarşamba günü Edirne’de yapılacak Roman Çalıştayı öncesi fikir teatrisinde bulundular.
* “Edirne’deki Roman Çalıştayı’na Bekir Bozdağ, Fatma Şahin ve Mehmet Müezzinoğlu katılacak”
Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül toplantıda yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Trakya Bölgemizden 18 Dernek ve 1 Federasyon olarak 26 Ekim 2013 Cumartesi günü Babaeski’mizde bir araya gelerek bu toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıdaki amacımız 30 Ekim 2013 Çarşamba günü Edirne’de yapılacak olan Roman Çalıştayı’na ön hazırlık yapmak. Bu çalıştaya Bakanlarımızdan Bekir Bozdağ, Fatma Şahin ve Mehmet Müezzinoğlu da katılacak. Bu nedenle her derneğimizin yerelinde ilçe ve il başkanlarımızın vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için projelerimizi bakanlarımıza sunup, bu projeleri değerlendirmektir.”
Babaeski’de gerçekleşen toplantıya: Trakya Roman Derneği Başkanları, üyeleri, Avrupa Roman Hakları Merkezi Türkiye Temsilcisi(ERRC) Hacer Foggo, Roman Gençlik Derneği Başkanı Roman Hakları Formu (ROMFO) Ankara Sekreteryası Yücel Tutal ve Cankurt Medya Yönetim Kurulu Başkanı Elmas Cankurt katıldı.
Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül tüm katılımcılara,  Babaeski Hacı Abi İdeal Restaurant’ta öğle yemeği ikram etti.
Başkan Zünbül öğle yemeği sonrasında Babaeski Bağımsız Belediye Başkan Adaylığı’nı açıkladı. Tüm katılımcılar Başkan Zünbül’ü tebrik ederek başarılar dilediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here