Edirne’de Polisler, Ragbi Takımı kurdu

17
* Türkiye’nin polislerden kurulu ilk Ragbi Takımı antrenmanlara başladı. 

 

 

Edirne Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı ve Türkiye Softbol, Beyzbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu (TBSF) Başkanı Şahin Kömürcü, Şükrüpaşa Stadı’nda ilk antrenmanlarını yapan Edirne Polis gücü Ragbi Takımı’nın çalışmalarını izledi.
Emniyet Müdürü Yazıcı, yaptığı açıklamasında takımın ilk antrenmanda sergilediği performansı iyi bulduğunu söyledi.
Yazıcı, 2011 yılında Türkiye Ragbi Ligi’nde Edirne Polis Gücü Ragbi Takımı’nın mücadele edeceğini ifade ederek, şunları kaydetti:
”Türkiye için çok yeni bir spor dalı. Bizde bu sporla yeni tanışıyoruz. Çok yakın bir gelecekte bu spor dalının da çok gelişeceğine inanıyoruz. Polisler kondisyon bakımından, mesleki açıdan her zaman hazır olması gerekir. Polislerimizin ragbi takımında oynaması kondisyonlarını da daha üst seviyelere çıkartacaktır. Türkiye’de bu branşta ilk takımı kuran Emniyet Polis Spor Gücü olarak ortaya çıkacağız. Ben arkadaşlara başarılar diliyorum.”
Gençliğinde uzun yıllar spor yaptığını anlatan Yazıcı, güzel bir takım kurarak polis teşkilatını en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.
Kömürcü de Edirne Polis Gücü Ragbi Takımı’nın Türkiye’nin ilk polislerden kurulu Ragbi Takımı olduğunu ifade etti. Edirne Emniyet Müdürü Yazıcı’nın spora büyük önem verdiğini anlatan Kömürcü, ”Müdürümün spordan aldığı başarılar, ödüller bunun en iyi göstergesidir. Ben polis arkadaşlarımızın kurduğu takımın müdürümün yüzünü kara çıkartmayacağına inanıyorum. Çünkü polis arkadaşları çok istekli görüyorum. Polis demek disiplin demek, azim demek, güç demek. Seneye polislerin bu sporda çok başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here