Edirne’de engelliler için 6 rampalı araç hizmete girdi

14
Edirne’de, engellilerin rahatça yararlanabileceği 6 yeni toplu taşıma aracı hizmete girdi. 
Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes, engelli vatandaşların kapısından çıkan rampa sayesinde rahatça inip binebilmelerin sağlayan araçların tanıtımında yaptığı konuşmada, Serhat Birlik Kooperatifi’nin üyelerinin 6 rampalı minibüsü hizmete koymasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 
Alınan bu rampalı minibüslere, tekerlekli sandalyeli engelli arkadaşlarının, bebek arabalarının, yaşlı ve hamile kadınlarının rahatlıkla binebileceğini ifade eden Düzkes, üyeleri adına Serhat Birlik Kooperatifi yöneticilerine, Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne, Şehiriçi Trafik Tescil Müdürlüğüne, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 
26 yıl önce geçirdiği bir trafik kazası sonucu bedensel engeli olduğunu ifade eden Düzkes, ”Hiç bir kimseye engelimizi yaşatmadan, sıkıntı olmadan kendi işimizi kendimiz yapabilmek istiyoruz. Bunun için asansörlü, rampalı otobüslerin ve minibüslerin, lavaboların, tuvaletlerin olması gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşların bunları yerine getirmesi gerekiyordu” dedi. 
Daha sonra, araçlar hizmete sokuldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here