”Edirne’de DSP’den CHP’ye 1177 kişinin katıldı”

17
21. Dönem Edirne Milletvekili ve eski DSP MYK Üyesi Şadan Şimşek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin başına geçmesinin ardından solda birliktelik rüzgarının kuvvetli bir şekilde esmeye başladığını söyledi.

Şişek, yaptığı açıklamasında DSP’nin 2007 yılında seçimlere girmediğini ve CHP ile birlikteliğin başlangıcını yaptığını anımsatarak, gelinen noktada DSP Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır ile birlikte ilçe başkanı, 2 belediye meclis üyesi ve bir il genel meclis üyesinin CHP’ye geçtiğini hatırlatarak, kendisinin de önümüzdeki hafta CHP’ye katılmayı planladığını söyledi.
Kendisinin pazar günü Edirne’ye gelerek, ilçe ve köyleri ziyaret ederek, vatandaşlar ve partililerle görüştüğünü kaydeden Şimşek, şöyle dedi:
”Türkiye Cumhuriyetimizin ve Edirne’nin geleceği açısından tabanda birliktelikten yanayız. Şu anda arkadaşlarımızla görüşüyoruz. CHP saflarına Edirne’den 1177 arkadaşımız katılmış durumda. En son dün, Enez ilçe Başkanımız, ilçe Belediye Başkanımız Ahmet Çayır, il genel meclis üyemiz, CHP’ye katıldı. Bende, ilçe ve köyleri geziyorum. 24 yılı aşkın DSP’de siyaset yapan biri olarak il, ilçe başkanlarımızı ve kader birliği yapmış arkadaşlarımızı ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunuyorum. Amacımız, buradaki görüşmelerimizin sonunda, CHP Genel Merkezi’nde görüşmelerimizi tamamladık. İl Başkanlığı düzeyinde de bu görüşmelerimizi yaptıktan sonra önümüzdeki hafta CHP’ye katılmayı planlıyor, düşünüyoruz. Şu anda DSP’den istifa etmedim. Görüşmelerimi tamamladıktan sonra istifa sürecini işletmeyi düşünüyorum.
Amacımız hedefimiz, artık solda parçalanma olmasın ve CHP’nin gücüne güç katmak. 22-23 Mayıstaki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığına gelmesi sonucu ve güzel bir kongrenin geçirilmesinin ardından artık solda kavganın olmayacağı, solda hiçbir zaman siyasette rakip olmayacağı bir atmosfere giriyoruz. Bizde burada yerimizi almak ve imkanlarımızı, deneyimlerimiz, tecrübelerimizi, bilgi birikimimizi kullanacağımız bir kulvar yaratmak.”
Tek hedefinin Edirne’ye ve Türkiye’ye hizmet olduğunu da vurgulayan Şimşek, ”Burada önemli olan Edirne’ye ve ülkeye hizmet. Görevimiz ne olursa olsun, ülkeyi bu çıkmazdan kurtarmak gerekiyor. Şu anda Edirne’de işsizler ordusu çığ gibi büyüyor. Çiftçi tarım kredi kooperatifi borçlarını ödeyemiyor. İlk defa, çiftçi zor durumda, ürün para etmiyor. Bizim milletvekilliğini bıraktığımız yerde ürün fiyatları yerinde sayıyor” diye konuştu.
Edirne için elinde proje olduğunu ve yarım kalan projeler bulunduğunu ifade eden Şimşek, bunların hayata geçirilmesiyle 6 bin kişiye yeni istihdam alanları açılacağını kaydetti.
En büyük hayalinin bu projeleri hayata geçirmek olduğunu ifade eden Şimşek, ilçe ve köy gezilerini sürdüreceğini bildirdi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here