Edirne En Fazla Proje Teklifi Sunan İl Oldu

9
2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı, 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi. 
Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 25 başvuru sahibinden 18’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık %72’si teknik destek almaya hak kazandı.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bu yıl gelen proje teklifi sayısının düşmesine rağmen kalitenin arttığına vurgu yaptı. Üstün şunları söyledi: Geçen yıl Teknik Destek Programı ilk döneminde 34 başvurudan 21’i desteklenmişti. Bu yıl bu sayı 25’e düşmüş olmasına rağmen başarılı bulunan proje sayısı 18 oldu. 2013 Yılı ilk döneminde gelen projelerin kalitesi geçen yıllara göre daha yüksek. Projelerin uygulanması ile birlikte kurumlarımızın kurumsal kapasitesinin artmasını ve çalışanlarının alanlarında daha da yetkinleşmesini umut ediyoruz. 
Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, üniversite gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu. Kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, hizmet kalitesinin geliştirilmesi, yenilik ve iyi örnek uygulamalarının transferine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan http://www.trakyaka.org.tr de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden, program sonuçlarına ise yine kurumun internet sitesinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.