Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nden gazetemize ziyaret

26
* Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu ve personeli gazetemiz Yeşilyurt’u ziyaret ederek yerinde incelemeler yaptılar.
* Edirne Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu ve personeli gazetemiz Yeşilyurt’u ziyaret ederek yerinde incelemeler yaptılar.
HABER MERKEZİ
Edirne Basın Yayın Enfarmasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Şube Müdürü Mehmet Esin, Memur Süleybe Kasap ve Memur Akın Aksoy gazetemizi ziyaret ederek gazetemizde çalışan personelle ilgili bilgileri alarak yerinde inceleme yaptılar. Çalışan muhabirlerle ilgili bilgileri birer form doldurtarak kayıt altına aldılar. Bu tür gezileri yaparak gazetecilerle daha iyi iletişim kurmayı amaçladıklarını belirttiler. 
Basın Kartı’nın önemini vurgulayan Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu; “Güçlü bir basın, güçlü bir demokrasinin en önemli unsurlarından biridir. Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan tanıyan, toplumsal bilinci ve kamu yararına gözeten basın sektörü, teknolojik gelişmeler sayesinde özellikle son yıllarda hem çeşitlenmiş hem de ciddi bir hız kazanmıştır. Genel Müdürlüğümüz kurulduğu tarihten bu yana siz değerli basın mensuplarının daima yanında olmuş ve sektördeki sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yürütmüştür. Sorunların yerinde ve hızlı bir şekilde çözümünü sağlamak amacıyla kurulan il Müdürlüğümüz yerinde ve hızla yerine getirme gayreti içindeki çalışmalarımıza devam ediyoruz.  
Basın Kartı, Gazetecilik Mesleği’ni ifa edenlerin sahip olduğu, uluslararası geçerliliği bulunan resmi bir kimliktir. Basın Kartı sahibi gazeteciler Fiili Hizmet Süresi Zammı Uygulaması’ndan faydalanırlar. Başka bir ifadeyle “Yıpranma Payı Hakkı” elde eden gazeteciler, diğer meslek mensuplarından daha önce emekli olabilme hakkı elde ederler. “Hizmet Damgalı Pasaport” alma hakkı elde ederler. Kamuya ait bazı sosyal tesislerden faydalanabilirler” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here