Edirne 2. Kitap Fuarı Ekim’de

40
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Eğitim-Öğretim Faaliyetleri’nde bulunan öğrencilere Kitap Okuma Alışkanlığı kazandırmak…
HABER MERKEZİ
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Eğitim-Öğretim Faaliyetleri’nde bulunan öğrencilere Kitap Okuma Alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları ile buluşturmak amacı ile 17-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Ekmekçizade Kervansarayı’nda “Edirne 2. Kitap Fuarı” düzenlenecek.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Medeniyetleri yaratan ve kültür yaşamının temel taşlarından olan bilgi, insanlığın doğuşundan bugüne toplumların ekonomik ve kültür gelişmelerinde daima en büyük güç olmuştur. İlkçağlarda konuşarak ve işaretlerle aktarılan bilgi, gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte kültür yaşamına kâğıdın girmesi ve matbaanın icadıyla üretim sürecinden sonra çoğaltılabilme-biriktirebilme özelliğine sahip olmuştur. Bu süreç ile birlikte, yazarlarımız tarafından üretilen eserler, yayınevleri tarafından hızla yayımlanarak, toplumların aydınlanması amacıyla bireylere ulaştırılması sağlanmıştır.
Edirne Belediye Başkanlığı olarak kentimizde yaşayan halkımıza, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, yayınevleri tarafından yayımlanan eserleri ve bu eserlerin yazarlarını okuyucuları ile buluşturmak amacı ile 17-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Ekmekçizade Kervansaray’ında “Edirne 2. Kitap Fuarı” düzenlenecek. Tüm kitapsever dostlarımızı bekler, saygılar sunarım.” (s.e.) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here