“DÜZEYLİ ÇÖZÜM” mutlu etti

207
Hasan Aksöz aracı oldu. 22 numara gözlük sahibi 60 yaşındaki Safiye Yılbak gözlerine yeniden kavuştu…
Safiye Yılbak; “İstanbul’a Opr. Dr. Mustafa Karakoç beyin çalıştığı Düzey Göz Hastanesi’ne gittim. Burada gözümde birçok ölçümler yaptılar. Gözlerimde; Katarakt, Miyop ve Göz Tansiyonu olduğunu belirlediler ve daha sonrasında ameliyat ettiler. Ameliyat sonrası 22 derece olan göz bozukluğumu 0 (sıfır) dereceye düşürdüler” dedi.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Safiye Yılbak, 22 numara olan gözlük numarasını sıfırladı! Safiye hanım; “Yeniden doğdum” dediği gelişmeleri gazetemize şöyle aktardı:
* “Doktorlar umut vermemişti”
“Çocukluk çağımdan beri; kendimi bildim bileli hep gözlük kullanırdım. Gözlük numaralarım her geçen yıl daha arttı. En son 22 derece gözlük kullanmak zorunda kaldım. Bu yüksek dereceli gözlük numaralarına rağmen görmem de son yıllarda çok azaldı. Bu görme azlığının çaresini çok aradım. Pek çok göz doktoruna gittim ancak çözümü olmadığı söylendi. Artık insanları zor tanır hale gelmiştim ve işlerimi yapamaz duruma gelmiştim.
* “Hasan Aksöz aracı oldu”
Bu süreç içinde Hasan Aksöz Bey ile tanıştım. Kendisi sağ olsun durumumu İstanbul’da yakını olan Göz Doktoru Mustafa beye anlatmış. Mustafa Bey de muayene olmam gerektiğini ve mümkün olan bir şey varsa bunu İstanbul’da uygulayabileceklerini söylemiş.
* “Düzey Göz Hastanesi ile yeniden doğdum”
Bunun üzerine bende büyük bir umutla İstanbul’a Opr. Dr. Mustafa Karakoç beyin çalıştığı Düzey Göz Hastanesi’ne gittim. Burada gözümde birçok ölçümler yaptılar. Gözlerimde katarakt, miyop ve göz tansiyonu olduğunu belirlediler ve daha sonrasında ameliyat ettiler. Ameliyat sonrası 22 derece olan göz bozukluğumu 0 (sıfır) dereceye düşürdüler. 
* “Tek kuruş ödemeden sağlığımı kazandım”
Görme kalitem çok değişti. Artık çok net görüyorum. İlaç kullanmamı gerektiren göz tansiyonum için de gerekli tedavime ilaçlar ile devam ediyorum. Tüm bunları yaparken bir kuruş dahi ücret almadılar. Bizi çok iyi şartlarda ağırladılar. Daha ne isteyebilirim ki? Allah doktorumdan ve buna vesile olan Hasan Bey’ den razı olsun. Onlara ömrüm boyunca dua edeceğim.
* Büyük heyecana yol açtı
Öte yandan; Safiye Yılbak’ın “Artık umudunun kesildiği” bir dönemde yeniden ve sorunsuz görmeye başlamasının duyulması çevrede büyük heyecana yol açtı. Safiye hanımın evi, bu mucizeyi görmek üzere bizzat görmeye gelenlerle dolup taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here