Düzenli Fiziksel Aktivite’nin önemi yapılacak Yürüyüş ile vurgulanacak

14
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürü M. Mustafa Saymaz, düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi amacıyla yarın Yürüyüş Etkinliği düzenleneceğini belirterek şunları kaydetti: 
“Bilindiği üzere, düzenli fiziksel aktivitenin bedensel ve zihinsel sağlık üzerindeki önemli etkisinin yeterince anlaşılamaması ve giderek hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Bireylerin düzenli fiziksel aktiviteyi yaşamlarının bir parçası haline getirmeleri sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasında rol oynadığı gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltarak artan sağlık harcamalarının azaltılmasında da önemli rol oynamaktadır. Ancak ülkemizde toplumun büyük çoğunluğunun konuya gereken önemi vermediği de bir gerçektir.
Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ayrıca, toplumu tütün ve tütün mamullerinin yarattığı tehlikelere karşı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek ve toplumda farkındalık oluşturulması için, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde tüm halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve Üniversitenin katılımı ile 31 Mayıs 2011 Salı günü Saat 09.00’da Gar Binası önünden başlayarak İstasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Bulvarı, Mustafa Kemal Bulvarı, Karaumur Caddesi, 100.Yıl Caddesi güzergahını takip ederek Vilayet Meydanı’nda sona ermek üzere yürüyüş etkinliği düzenlenecektir. Yürüyüş etkinliğine tüm halkımız davetlidir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here