Duygular yüksek, katılım azdı.

11
Filistin’de, Gazze’de, Doğu Türkitan’da, Arakan’da, Mısır ve Suriye’de meydana gelen katliamı, insanlık dışı vahşeti protesto için Kırklareli Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun …..

Yorum Haber
Faruk Ceylan
Filistin’de, Gazze’de, Doğu Türkitan’da, Arakan’da, Mısır ve Suriye’de meydana gelen katliamı, insanlık dışı vahşeti protesto için Kırklareli Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun düzenlediği miting için 250-300 kişi civarında vatandaşımız  Dingiloğlu Parkı önünde toplandı.
Yani bu  Vahşeti  Kırklareli’nde bu kadar az sayıda insan protesto etti.
Tatil günü olması, saat olarakta oldukça müsait bir vakit olmasına rağmen bu insanlık ayıbına bu kadar az insanımız duyarlılık gösterdi.
Karaumurbey  Meydanı’na sloganlar ve tekbirlerle gelen grup, saat kulesinin bulunduğu meydanda toplandı.  Öğretmen Erginoğuzlu’nun duygusal konuşması izleyenleri ağlattı. Özellikle bayanlar göz yaşlarına engel olamadılar.
Mahmut  ve eşi  Seha Hamwy  ile kızları Ruba(19), Denya (18), Sema (21)’da Bir yıl önce Suriye’deki İnsanlık dışı vahşeti yaşayan ve  savaştan kaçan bir aile’de mitinge katıldı.
Bayanların çoğunluğu konuşmaları ağlayarak dinledi. Ancak Suriye’den kaçan aile ve kızlarının hıçkırarak ağlamaları etraflarında bulunan insanları da hıçkırıklara boğdu.
Duyguları n zirveye çıktığı mitingde Hızırbey Camii eski İmamlarından Abdülhamit Oruç Dua için mikrofona geldi. Eller semaya yükseldi. Abdülhamit Oruç Hoca duayı hıçkırıklar içinde zor tamamladı. Abdülhamit Hocanın gözyaşları içinde ki duasına izleyenler de katıldı ve duygular sel oldu aktı.
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here