`DUR` İhtarına uymayan araçtan kaçak çıktı

13
Edirne`de yapılan kontrollerde jandarma ve polisin “Dur“ ihtarına
uymayan kaçak taşıyan otomobil, Kırklareli merkez bağlı İnece beldesinde
kaza yapması sonucu 1 Filistin uyruklu kaçak yaralandı.

HABER MERKEZİ

Alınan bilgilere göre Edirne`nin Havsa ilçesinde jandarma ekiplerinin, “Dur“ ihtarına uymayan otomobil, Kırklareli istikametine hızla gitmeye başladı. Jandarma ekiplerinin, Kırklareli Emniyet Müdürlüğüne haber vermesi üzerine ekipler, kent girişindeki Karahıdır Mahallesi`nde beklemeye başladılar.
Karahıdır Mahallesinde polisin araçlarını gören 06 KB 2752 plakalı otomobil sürücüsü A.P. manevra yaparak yönünü değiştirdi. Polis`in “Dur“ ihtarına uymayan otomobil arasında kovalamaca başladı. Söz konusu otomobil İnece Beldesi`nde şarampole düşmesi sonucu durabildi.
Kazadan sonra otomobili terk eden yaralı Filistin vatandaşı Muhammed Ahmetali, sürücü A.P. ile yaya olarak kaçmaya başladı.
Kısa bir kovalamacanın ardından yakalanan Ahmetali, “Benim bir suçum yok, ben İstanbul`a çalışmaya gidiyordum“ diyerek ağlamaya başladı. Yaralı Filistin vatandaşı, polis ekiplerince, Kırklareli Devlet Hastanesine götürülerek tedavisi yaptırıldı.
A.P. ile Muhammed Ahmetali Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliği`nde işlemleri tamamlanmasının ardından jandarma ekiplerine teslim edildi. Kaçmaya çalıştıkları araç ise Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliği önüne getirildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here