Dupnisa’da Trakya Mutfak Fotoğrafları

1
* Dupnisa Mağarası’nın Sezon Açılışı ve Turizm Şenlikleri’nde açılan Trakya Mutfak Fotoğrafları Sergisi büyük ilgi gördü.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırklareli İl Özel İdaresi, Kırklareli Üniversitesi, Trakya Kalkınma Ajansı, Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) ve Demirköy Belediyesi işbirliği ile 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü düzenlen Dupnisa Mağarası Sezon Açılışı ve Turizm Şenliklerinde Trakya Mutfak Fotoğrafları Sergisi açıldı.
“Dupnisa Mağarası Sezon Açılışı ve Turizm Şenlikleri”nde Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın çektiği fotoğraflardan oluşan “Trakya Mutfak Sergisi” ziyaretçilerle buluştu. Kırklareli yöresine ait fotoğraflar başta olmak üzere Tekirdağ, Edirne İlleri ile Bulgaristan ve Yunanistan Trakya’sında çekilen yöre mutfak kültürünü yansıtan fotoğraflar ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ile takip edildi. 
Ziyaretçiler fotoğrafların kendilerini geçmişe götürdüğünü belirttiler. Büyük şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş olan yemek kültürünün köylerde halen yaşatıldığını görmenin güzel olduğunu ifade ettiler. ( Kadir Sinici-Gülcan Kutlu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here