Dupnisa’da bir dünya gezgini

15
Dupnisa’da bir dünya gezgini

Geçtiğimiz Pazar günü Dupnisa Mağarası’nın oldukça özel bir konuğu vardı. 470 günde 40 ülke gezen ve 5 ülkede yaşayan Başar Kurtbayram ile kız kardeşi Ayşegül Kurtbayram, Kırklareli’nin doğal güzelliği Dupnisa Mağarası’nı gezdi.

Önceleri mesleği gereği 50’den fazla ülkeyi görme şansı bulan Başar Kurtbayram, daha sonra bir rota çizdi ve bir o kadar ülkeyi de kendisi gezdi. Kısa bir süre önce seyahatini tamamlayan modern “Evliya Çelebi” Başar Kurtbayram, şimdilerde gezdiği ve gördüğü yerleri kitaplaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Seyahati boyunca her gördüğü ülkedeki ayrıntıyı http://www.simdigezelim.com/ blog sitesinde, dikkat çekici fotoğralar ile birlikte güncelleyen, bu bilgileri binlerce insan ile paylaşan Kurtbayram’ın, Binrota yayınlarından çıkacak olan “Şaşkınlık verici 55 gezi rotası” kitabı da, daha önce hiç denenmemiş bir uygulama ile raflardaki yerini alacak.

Başar Kurtbayram, gezdiği yerler içinden seçtiği 70 ülke ile ilgili ilginç anılarını, gezi yazısı olarak binrota.com üyeleri ile paylaşıyor. Kurtbayram’ın yazılarından 55 tanesi okuyucuların katkılarıyla seçilecek ve kitapta yer alacak.

Dupnisa’ya hayran kaldılar

Dünya gezgini Kurtbayram, 1 Kasım Pazar günü, Dupnisa Mağarası’nı görmek için Kırklareli’ne geldi. Kız kardeşi Ayşegül Kurtbayram ile birlikte Dupnisa’nın yapısına hayran kalan Başar Kurtbayram, daha sonra buradan Iğneada’ya geçti. Yolculuk boyunca sık sık fotoğraf çeken ikili, Kırklareli’nin bozulmamış doğasını çok beğendiler.

Başar Kurtbayram; “Elbette dünyada, bu bölgeden daha güzel yerler var. Ancak önemli olan bu doğal güzelliği korumaktır. Kırklareli’nin üzerine düşen görev de budur” dedi.

Başar Kurtbayram’ın seyahat notları ve kendisi hakkında ayrıntılı bilgi için;

http://www.simdigezelim.com/ web sitesi ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here