Dupnisa Mağarası Ekoturizm’e kazandırılıyor

9
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada “Dupnisa Mağarası ve Yakın Çevresindeki Köylerin Ekoturizme Kazandırılması …
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada “Dupnisa Mağarası ve Yakın Çevresindeki Köylerin Ekoturizme Kazandırılması Projesi” kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili olarak şunlar kaydedildi:
“Bu proje kapsamında Armağan, Beypınar, Çukurpınar Köy merkezlerine Meydan Düzenlemesi yapılmıştır. Çukurpınar Köyü’ne Ahşap Oturma Bankoları da proje kapsamında yapılarak halkın hizmetine sunuldu. Ayrıca Dupnisa Mağarası’nın Meydan Düzenlemesi (Otopark, Taş Yürüyüş Yolları, Yeşil Alan Düzenlemeleri) ve mağara girişi için Ahşap Yürüyüş Yolu İnşaatı hızla devam etmekte olup %80’lik kısmı tamamlandı. 15 Mayıs-15 Kasım 2015 tarihleri arasında mağara girişi ziyarete açıldı. 
Dupnisa Mağarası Projesi İdaremiz Mimarı Tuğba Yüce Gökşen tarafından hazırlanarak, Arkeolojik ve Doğal Sit Alanları içinde bulunduğundan dolayı Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gerekli izin ve olumlu görüşler aldı. Söz konusu “Dupnisa Mağarası ve Yakın Çevresindeki Köylerin Ekoturizme Kazandırılması Projesi”nin yürütümü İdaremiz Teknik Elemanları kontrolünde kısa sürede tamamlanacak.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here