”Dünyanın Kuklaları”, Trakyalı çocuklarla buluşuyor

13
* 7 ülkeden 13 ekibin katılacağı “3. Uluslararası Trakya Kukla Festivali” 01 Nisan 2010 Perşembe günü başlıyor.

 

Türkiye’nin en büyük Kukla Festivalleri’nden olan ”Uluslararası Kukla Festivali”, 01 Nisan 2010 Perşembe günü Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde başlayacak. Kırklareli Valiliği ile Edirne, Tekirdağ ve Çorlu Belediyeleri’nin destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivale 7 ülkeden 13 ekip katılacak.
Festival yöneticisi Mesut Sarıoğlu yaptığı açıklamada, festivalin 01-05 Nisan 2010 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildirdi. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Lüleburgaz’daki 9 salonda, 15 farklı oyunun 80 kez Trakyalı çocuklarla buluşacağını anlatan Sarıoğlu, festivale Fransa, Ukrayna, Rusya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Bulgaristan ve Türkiye’den ekiplerin katılacağını söyledi.
*  ”45 bin çocuk izleyecek”
Festivali, yaklaşık 45 bin çocuğun izlemesini beklediklerini bildiren Sarıoğlu, şöyle konuştu:
”Festival, Trakya’nın ilk bölgesel festivali olma özelliğini taşıyor. Eş zamanlı olarak 5 farklı kentte gerçekleşecek olması da festivale ülkede ilk olma özelliğini getiriyor. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çorlu’da kurumların imecesi ile gerçekleşen festivalin, Lüleburgaz ayağını ise her yıl olduğu gibi kasabalı yurttaşların dayanışması ile hayata geçireceğiz. İyi bir işe imza atmaktan ekip olarak büyük bir gurur duyuyoruz. Dünyanın kuklaları, Trakyalı çocuklarla buluşuyor. Uçan Eller Kuklaevi olarak böyle bir projenin üstesinden geliyor olmak yürüdüğümüz yolun doğruluğunu bir kez daha kanıtlıyor.”aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here