Dünya Şampiyonu Neslihan Çalışkan’a karşılama töreni yapıldı

18
Malezya’nın Melaka şehrinde 14-15 Ekim tarihleri arasında yapılan  Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan Şamiloğluspor Kulübü’nün Karatecisi Neslihan Çalışkan için, Lüleburgaz’da karşılama töreni yapıldı.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Lüleburgaz Belediyesi tarafından Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen karşılama törenine Belediye Başkanı Emin Halebak, Belediye Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Hüseyin Kırcıoğlu ile Belediye Meclisi Üyeleri, Dünya Şampiyonu Neslihan Çalışkan Hocası Şemsi Şamiloğlu, Çalışkan ailesi ve sporcu arkadaşları katıldı.
Düzenlenen tören, Neslihan Çalışkan’ın Fas’ın Başkenti Rabat’ta elde ettiği ilk Dünya Şampiyonluğu’nun slayt gösterisi  yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra konuşan Belediye Başkanı Emin Halebak; “Lüleburgaz’ımızdan bir Dünya Şampiyonu çıkmasından çok gururluyum. Kendisini kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
Dünya Şampiyonu Neslihan Çalışkan’da konuşmasında, Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiği için mutlu olduğu belirterek kendisine destek olan herkese teşekkür etti.
Bu konuşmadan sonra Belediye Başkanı Emin Halebak, Neslihan Çalışkan’a çiçek ve-rerek küçük altın taktı.
NESLİHAN ÇALIŞKAN MEDİKENT HASTANESİNE KONUK OLDU
Dünya Şampiyonu Karateci Neslihan Çalışkan, Hocası Şemsi Şamiloğlu, babası Erdal Çalışkan ve annesi Hicran Çalışkan ile birlikte sponsoru olan Özel Medikent Hastanesi’ni de ziyaret etti.
Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen karşılama töreninden sonra Neslihan Çalışkan Özel Medikent Hastanesi ‘ne gitti.
 Neslihan Çalışkan, Özel Medikent Hastanesi’ne gelişinde, hastane personeli tarafından çiçeklerle  karşılandı.
Hastane personeli, Neslihan Çalışkan ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Başhekim Op.Dr. Turgay Yücel’in  odasına geçti. Başhekim Op.Dr. Turgay Yücel kendisini kutlayarak çiçek sundu.
Çalışkan burada Özel Medikent Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Turgay Yücel ve hastane doktorları ile sohbet edip, Dünya Şampiyonası hakkında kendile-rine bilgiler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.