“Dünya Gıda Günü” Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’nda kutlandı

29
“16 Ekim Dünya Gıda Günü” Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’nda 16 Ekim 2014 Perşembe günü saat 09.30’da düzenlenen tören ile kutlandı.
HABER MERKEZİ
“16 Ekim Dünya Gıda Günü” Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’nda 16 Ekim 2014 Perşembe günü saat 09.30’da düzenlenen tören ile kutlandı.
Düzenlenen törene; Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Okul Müdürü Melek Dinç, Okul Öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Melek Dinç tüm misafirlerine düzenledikleri törene katılmalarından dolayı teşekkür etti. Müdür Dinç’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşan Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci şunları kaydetti:
 “Bugün Dünya Gıda Günü. Bunu kutlamak, konuya dikkat çekmek ve bilgi vermek İçin buradayız. Sevgili çocuklar; Sizlerle birlikte bugün sağlıklı gıdaya nasıl ulaşabiliriz, nasıl güvenilir gıda tüketiriz, bir problem oluştuğunda ne yapabilirizi resimlerle görüp, filmlerle izleyip yeni bilgiler öğreneceğiz. Ayrıca öğrendiklerimizi anne babamıza, kardeşlerimize ve diğer arkadaşlarımıza anlatacağız. Biz büyükler sizlerin daha sağlıklı yaşamanızı, hastalanmadan büyümenizi ve gıda tüketirken hatalı üretim yapanları da ALO 174 Gıda Hattı’na bildirmenizi isliyoruz. Böylece birbirimizi kontrol etmeli, doğru iş yapmayanları uyarmalıyız. Bugün ağabeyleriniz, ablalarınız size gıdaların saklanması, hasla olmamak için yapılması gerekenler ve mikroplarla savaşmayı öğretecekler. Bu öğrendiklerinizi de hayat boyu unutmamanızı istiyoruz. Şimdiden Dünya Gıda Günü”nü kutlar, daha bilinçli bireyler olmanızı diler, hepinize saygılar sunarım.”
Keçeci’nin konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Kırklareli Vali Yardımcısı Beypınar; “Dünya Gıda Günü tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de etkinlikler yapılarak kutlanmaktadır. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sadece doğru bilgiye, hızlı bir şekilde ulaşan bir nesle ihtiyacımız var. Bu doğru bilgiye hızlı ulaşırsak, bilirsek ve kendimize de güvenirsek, yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Herkesin Dünya Gıda Günü’nü kutluyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından; Ördekler Sınıfı Rond sahneledi. Gıda Mühendisi Tuğba Tarakçı “Güvenilir Gıda” konusunda bilgiler aktardı. Ardından Arrılar Sınıfı gösterilerini sundu. Gıda Mühendisi Reşat Doğan “Alo Gıda” Öykü Kitabı’nın sunumunu yaptı. Papatyalar Sınıfı şiirlerini okudu. Program, katılımcılar tarafından okul öğrencilerine kitap ve hediyeler verilmesi ile sona erdi (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here