Dünya 1’ncisi oldu

10
* Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Kırklareli Üniversitesi Arş. Gör. Muhammed Pilgir Dünya Birincisi oldu.
HABER MERKEZİ
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İlahiyat Fakültesi Arş. Gör. Muhammed Pilgir “Hafızlık Kategorisi”nde 1. oldu.
İstanbul Sultanahmet Camii’nde düzenlenen ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dereceye girenleri tebrik etti. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından Kur’an Kültürü’nün ve Eğitimi’nin yaygınlaştırılması, Kur’an-ı Kerim’in ezberlenmesi ve güzel okunmasını teşvik etmek amacıyla Türkiye’de ilk defa düzenlenen yarışmada “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Dalı’nda birinciliği Endonezya alırken “Hafızlık Kategorisi”nde ise birinciliği göğüsleyen Türkiye oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ödüllerini verdiği yarışmada “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dalı”nda Endonezya’dan Takdir Feriza Hasan, Hafızlık Kategorisi”nde ise Türkiye’den Arş. Gör. Muhammed Pilgir 1. oldu.
52 ülkeden 98 Hafız ve Kurra’nın ter döktüğü yarışmanın Jüriliğini Türkiye’den Hafız Osman Şahin ve Mustafa Demirkan, Suudi Arabistan’dan Doç. Dr. Eymen Rüşdü Süveyd, Kuveyt’ten Dr. Abdülaziz Anezi ve Sudan’dan Ali Muhammed Ez-Zinu Mübarek yaptı. “Hafızlık Yarışması”nda 1. Türkiye’den Muhammed Pilgir, 2. Kuveyt’ten, Bader Ama Alali, 3. ise Nijer’den Adam Muhammed oldu. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here