Dünkü Manşetimiz ses getirdi

9
İlgilenen Yetkililere Teşekkür Ederiz

Kırklareli’nin tarihi mezarlığının içler acısı halini dünkü manşetimize
taşımamızın ardından Kırklareli Belediyesi Mezarlığı temizlik ekibi
mezarlığı temizledi. Kırklareli Belediyesi’ne; manşetimize gösterdiği
duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyoruz.

HABER MERKEZİ
Gazetemizde aylardır olduğu gibi 11 Ocak 2011 Salı günü de Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nün yanında bulunan tarihi mezarlığın adeta çöplüğe dönmüş halini “Tarihi Mezarlığa Belediye sahip çıkmıyor” başlıklı haberle gündeme taşımıştık.  Kırklareli Belediyesi bu haberin ardından 11 Ocak 2011 Salı günü başlattığı çalışmayla tarihi mezarlığı sessizce temizledi.
“Tarihi Mezarlığa Belediye sahip çıkmıyor” başlıklı haberimizde Kırklareli Belediyesi Şehirlerarası ve Uluslararası Şehir Terminali’nin arka tarafında bulunan Eski tarihi mezarlığı yine “Şehir Çöplüğü”ne döndüğünü, aylar öncesinde Cumartesi günleri kurulan halk pazarı esnafı tarafından pazar artıklarının atıldığını, çevreden geçen vatandaşların çöplerini attığını tarihi mezarlığın şehir çöplüğüne dönüştürüldüğünü gündeme taşımıştık.
Kırklareli Belediye Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre haberimizin ses getirdiği, göz ardı edilmediği ifade edildi. Haberimize duyarlılık gösterip mezarlığı temizleyen Kırklareli Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’a teşekkür ediyoruz. Tarihi mezarlığın bir daha eski haline gelmemesi, şu an olduğu gibi bundan sonra da mezarlığa gereken hassasiyetin gösterilmesini temenni ediyoruz ve bunu da bir kamuoyu dileği olarak sunuyoruz (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here