Dündar; “Zirvedekilerle Buluşma Panelleri amacına ulaştı”

17
* Dündar;”Kırklareli’deki 11. Sınıf Lise öğrencilerine, Meslek seçme konusunda yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Zirvedekilerle Buluşma” Panelleri amacına ulaştı 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Biriminin iş birliği yapılan “Zirvedekilerle Buluşma” Panelleri amacına ulaştığı bildirildi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın katılımı ile başlayan “Zirvedekilerle Buluşma” 10 oturum ile gerçekleştirildi. Öğrencilerin meslek seçimi konusunda yardımcı olmak amacıyla, ilimizde farklı meslek gruplarındaki kişiler davet edilerek, kendi deneyimlerini, hayat hikayelerini ve önerilerini atlatarak öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdiler. 
Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Serkan Dündar, 10 oturum ile gerçekleştirilen “Zirvedekilerle Buluşma” Panellerin amacına ulaştığını, mesleğinin zirvesindeki kişilerle 11. Sınıf öğrencilerini buluşturduklarını belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak, 10 oturumda “Zirvedekilerle Buluşma” panellerimizi sonlandırdık. Panellerimiz amacına ulaştı. 11’nci sınıf öğrencilerimizi meslek seçme konusunda bilgilenmelerini amaçlıyorduk ve üniversitesi sonuçlarına göre kendi alanlarıyla ilgili, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda çeşitli mesleklere yönlendirmeye amaçlıyorduk. Bu konuyla ilgili ilimizde mesleğin en zirvesinde olan kişilerle onları buluşturarak, onların deneyimlerinden, bilgilerinden faydalanmalarını sağlamaktı amacımız. 10. Oturumumuzu som olarak Turizm Otelcilik Lisesi’nde gerçekleştirerek “Zirvedekilerle Buluşma” panellerimizi 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için sonlandırdık. 2014-2015 öğretim yılında da 11’nci sınıflar için “Zirvedekilerle Buluşma” Panellerini devam ettirmeyi düşünüyoruz.”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Katılımıyla başlayan “Zirvedekilerle Buluşma” panellerine katılan Kırklareli’de ki farklı meslek gruplarındaki kişiler şunlar; 2. Oturum, Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Yıldırım, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Emre Kalaycı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Şengörür. 3. Oturum, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit,  TMMOB İl Koordinatörü Kurulu Başkanı Dr. Erol Özkan, Kırklareli Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Kaya.3. Oturum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, Kırklareli Barosu Genel Sekreteri Av. Çiğdem Erdem Öztuğfan, Kırklareli Deniz Bank Müdürü Volkan Altun. 4. Oturum Kırklareli İl Özel İdare Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz. 5. Oturum, SGK Kırklareli İl Müdürü Av Tahsin Halcı, Serbes Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası Başkanı Burhan Üstünkol, Deniz Bank Volkan Altun. 6. Oturum TERDAŞ İl İşletme Müdürü Mesut Çamdere, ACT Tekstil İşletme Müdürü Taner Tatar. 7. Oturum, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sadık Uçar, Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bilim Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ertuğ Can, Akın Tekstil Sahibi Şenay Akın-Reşat Akın. 7. Oturum Sağlık Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı İlknur Metin Akten, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sabriye Aydın, Acil Servis Sorumlusu Nurten Demiralp, Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Hülya Erdoğan. 9. Oturum, Turizm Fakültesi Dekanı Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Kaplan Uğrulu, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Fikret Macit, Royal Bilgiç Otel Sahibi Sedat Bilgiç katıldı.  Panele katılan zirvedekiler öğrencilere ilk önce özgeçmişleri hakkında daha sonra meslekleri hakkında bilgiler verdiler. Mesleklerin zor yanlarını, kariyerlerini, hangi aşamayı atlattıktan sonra bu aşamaya geldiklerini anlatarak öğrencileri bilgilendirdiler. Programın sonunda sonun da ise öğrenciler merek ettikleri soruları katılımcılara sorarak bilgi aldılar.
“Zirvedekilerle Buluşma” Paneli’nin yapılmasının amacı; Kırklareli’de bulunan liselerdeki 11. Sınıf öğrencilerini meslek seçme konusunda bilinçlendirmek ve ilimizde kendi alanlarında kariyer sahibi olmuş meslek temsilcileri ile buluşturarak onların mesleki deneyimlerinden faydalanmalarını sağlamak olarak açıklandı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here