Dumanlı; “5 Ekim’de Kırklarelilileri Kazlı Çeşme’ye bekliyoruz”

13
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı 5 Ekim 2013 Cumartesi günü yapılacak olan “Demokrasi Açık Hava Toplantısı” öncesinde çalışmalarını yürütmek amacı……
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı 5 Ekim 2013 Cumartesi günü yapılacak olan “Demokrasi Açık Hava Toplantısı” öncesinde çalışmalarını yürütmek amacı ile 20 Eylül 2013 Cuma günü Kırklareli’ne geldi. Toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Derya Bulut , Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı Nedime Tutar  ve çok sayıda Partili katılım gösterdi. 
İlk Söz alan Kırklareli MHP İl Başkanı Savaşan şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi 5 Ekim’de yapılacak olan bir mitingimiz var. Bunun alt yapı çalışmaları öncesinde Sayın Genel Sekreter yardımcımızı burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz.”dedi.
Kırklareli MHP İl Başkanı Savaşan’ın konuşmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı’ya sözü verdi. Dumanlı konuşmasında şunları kaydetti: “Burada sizlerin aranızda olmaktan gururlu ve mutluyum. Bilindiği üzere 5 Ekim 2013 Cumartesi günü İstanbul’da Kazlıçeşme’de yapılacak olan Milli Değerleri Koru ve Yaşat Mitingleri çerçevesinde “Demokrasi Açık Hava Toplantısı” gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda Marmara ve Trakya civarında 45 civarında Parti yöneticimiz ve MYK üyemiz faaliyet göstermekte. Bildiğiniz gibi Türkiye genelende 2013 yılında Bursa’da başlattığımız mitinglere devam ediyoruz. Bu mitinglerin anlamı ve manası çok büyük. Bu mitinglerle birlikte Türkiye’nin gerçek durumunu vatandaşlarımıza milletimize anlatmaya çalışacağız. Bu anlamda yedincisi yapacağımız İstanbul mitinginde Türkiye üzerinde alınan kararların neler olduğunu ve nerede ve ne şekilde olduğumuzu kamuoyu ile paylaşacağız. Bildiğiniz gibi İstanbul 15 Milyon Nüfusu ile yaklaşık olarak Türkiye nüfusunun beşte birine sahip. İstanbul büyük bir kenttir. Sayın Genel Başkanımızın da söylediği gibi dünyanın en büyük Türk kentidir. Bu anlamda İstanbul Mitingi Bizim için çok büyük bir önem taşıyor. Temalı mitingler bunun ismi demokrasi. Türkiye’de ve Dünya’da yönetimlerin hak taleplerinin mutlaka Demokratik ve hukuki yolları çerçevesinde işlemesini öngörüyoruz. Demokrasiye uygun olmayan hiçbir yönetim biçiminin uygulanması taraftarı da değiliz. Varsa sorunlar bunların demokrasi çerçevesinde çözülmesi gerekiyor. Bugün itibari ile Kırklareli ve tüm bölgede arkadaşlarımızla buluştuk burada beş kişilik bir ekibiz diğer dört arkadaşımızda ilçelere dağılmış durumda. Onlarda faaliyetlerini orada yürütecek. Cuma ve Cumartesi günü Kırklareli’ndeyiz. Bugün burada STK’larını ve Cumartesi günü(Bugün)’de hava müsaade ederse esnafı ziyaret edeceğiz” dedi.
 Duman miting ile ilgili sözlerini noktalarken Türkiye’nin genel durumu hakkında ise şunları kaydetti: “Maalesef ki İktidar partisinin Basın ve Medya üzerindeki yoğun tepkisi yüzünden gerçekler aziz Türk Milletinden saklanmaktadır. Kendi Medya gücünü kullanarak deyim yerindeyse insanlarımızı aldatma Politikaları takip etmektedir. Ekonomiden tutun, Dış Ticaret, Dış Politikadan tutun Milletin güvenliğine kadar bütün alanlarda ne yazık ki Türkiye bugün hak ettiği noktada değildir. Özellikle sınır komşumuz Suriye’de meydana gelen son dış politik olaylar ve dünyadaki gelişmeler. Türkiye’nin bu gelişmeler içerisindeki almış olduğu tavır ve itilmiş olduğu yalnızlığı dikkate aldığımız zaman AK Partinin dış politika’da iflas ettiği anlamak hiç zor değil. Ancak özellikle Mısır ve Suriye olaylarında takındıkları tavır sebebi ile dünya üzerinde tek başına kalmış Adalet ve Kalkın Partisi iktidarı ile Türkiye’nin dış politika’da başarılı olma şansı son derece zayıflamıştır. Bu noktadan itibaren bir başarı beklemekte hayal olur. Kaldı ki dış politikada güçlü olabilmeniz o coğrafyalar içerisinde söz sahibi olabilmeniz sizin başlıca üç noktada başaralı olmanız gerekiyor. Birincisi Ekonomik güç ikincisi Askeri bir güce sahip olmalısınız üçüncüsü ise yeteri kadar insan kaynaklarına Bilim ve Teknolojiye sahip olmanız gerekir. Bunlara sahip olmadan bunların yapısını olgunlaştırmadan Dış siyasette dış politikada başarılı olma şansınız yok ve tek başınıza başarılı olamazsınız. Bunun için hamasetten öte bir Dış siyaset politikasının yürütülmesinden yanayız. Doğru bir siyasetin takip edilmesinden yanayız. Sadece İslam ülkelerini ilgilendiren bir politikadan yana değil bütün dünyadaki Müslüman İnsanların Türk vatandaşlarını ve Soydaşlarını ilgilendiren bir siyasetin yürütülmesinden yanayız. Tüm Türk dünyasını içerisine alan bir siyasetin yürütülmesinden yanayız. Bugün yürütülen dış politikanın bizim için bir anlamı yoktur. Türkiye bulunduğu bölgede ve coğrafyada yalnızlığa itilmiş durumdadır” dedi.  
Yapılan basın toplantısının ardından Recep Dumalı ve Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Teşkilatı sırası ile Ticaret ve Sanayi Odası’nı, Kırklareli Ticaret Borsasını ve son olarak Kırklareli Esnaf Odası Başkanlığını ziyaret ettiler. (Serkan Koçtürk)          

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here