Düğüne Gideceklere Müjde!

5
“Yarı Çeyrek Altın düğünlerin gözdesi olacak”
* Altın fiyatlarının artması ile düğünlerde Altın Takma Geleneği’nin yok olmaya başlaması üzerine İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından 25 Kasım 2011 tarihinde piyasa sürdüğünü belirten, Kırklareli Kuyumcular ve Mücevheratçılar Derneği Başkanı Tahsin Üzer; “Artık düğünlerde para takılmayacak. Yarı Çeyrek Altın düğünlerin gözdesi olacak” dedi.
HABER MERKEZİ
İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından 25 Kasım 2011 tarihinde satışa çıkartılan Yarı Çeyrek Altın’ın, düğünlerde Altın Takma Geleneği’nin yok olmasını engelleyeceğini ifade eden  Kırklareli Kuyumcular ve Mücevheratçılar Derneği Başkanı Tahsin Üzer yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Son yıllarda altın fiyatlarının ön görülenden çok yükselmesi altın satışlarını olumsuz olarak etkiledi. Düğünlerin en önemli takı araçlarından biri olan çeyrek altının fiyatı da 170TL yi görünce tüketici tarafından satın alınamaz duruma geldi.İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) bu sıkıntılı duruma bir çözüm olarak çeyrek altının ağırlığının yaklaşık 3’te birine denk gelen, 22 ayar ve 0,62 gram ağırlığındaki “Yarı Çeyrek Altı”nı üretti.Bugünkü fiyatı yaklaşık 65 TL olan “Yarı Çeyrek Altın” tüm kuyumcularda satışına başlanmıştır.
* “Fiyatın daha uygun olması,takı cinsini değiştiren kişileri tekrar altına yönlendirecek”
Altın fiyatlarının yüksek olması sebebi ile düğünlerde çeyrek altının yerine kağıt paralar almıştı.İstanbul Altın Rafinerisinin(İAR)piyasaya sürdüğü Yarı Çeyrek Altınların düğünlerdeki kırmızı kurdeleleli altın geleneğimizi yeniden canlandıracağını ve artık düğünlerde kağıt paranın takılmayacağını düşünmekteyim. Ayrıca küçük para ile tasarruf etmeyi düşünen vatandaşlarımızın “Yarı Çeyrek Altın” ile de bu düşüncelerini hayata geçirebilecekler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here