Düğüncübaşı-Dramalılar Derneği’nden yerli esnafa destek

20
Düğüncübaşı Dramalılar Derneği Yönetimi aldığı karar ile yerli esnafın korunması için üyelerine yerli esnaftan alış-veriş yapmayı cazip kılmak için esnafla alış-veriş anlaşması yapma kararı aldığını açıkladı.

Lüleburgaz
Düğüncübaşı Dramalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren en az 100 esnafla anlaşma yapmayı planlıyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Özeltin, 1995 yılında acele bir karar ile alt yapısı hazırlanmadan imzalanan Gümrük Birliği Anlaşması’nın yerli esnafı yabancı firmalarla rekabet etme konusunda zor durumda bıraktığını, buna bir de adına Global Kriz dedikleri krizin etkilerinin çıktığını söyledi. Özetlin; “Bazılarına göre bizi teğet geçtiği söylenen, bize göre ise bağrımızı delip geçen bir krizin etkilerini bir yandan atmaya çalışarak diğer yandan da uluslararası alışveriş ve gıda devleri ile rekabet etmeyi bıraktık. Onlara karşı ayakta kalmaya çalışan yerli esnafla Alış-Veriş Anlaşması imzalamayı kararlaştırdık. Umarız diğer dernek ve kurumlar da bunu örnek alır ve böyle bir başlangıca imza atarlar, esnafımıza bir moral olur” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here