Duble Yol yapılmayı bekliyor

42
Dereköy- Kırklareli-Kaynarca-Pınarhisar-Vize-Kapaklı-Çerkezköy arasında yapılması planlanan Bulgaristan İstanbul Duble Yol çalışmasında vatandaşlar ve trafiğe çıkanlar Pınarhisar’ın öncelikli olması gerektiğini söylediler.
HABER MERKEZİ
Dereköy- Kırklareli-Kaynarca-Pınarhisar-Vize-Kapaklı-Çerkezköy arasında yapılması planlanan Bulgaristan İstanbul Duble Yol çalışmasında vatandaşlar ve trafiğe çıkanlar Pınarhisar’ın öncelikli olması gerektiğini söylediler. Hamam Suyu’ndan girilerek, Kireç Fabrikası’nın oraya çıkması planlanan yolun trafiği rahatlatacağı düşünülüyor.
Pınarhisar’dan geçen ağır tonajlı araçların trafikte sıkışıklık yaratması sonucu vatandaşlar; “Bu yolun bir an önce yapılarak bu trafik keşmekeşine son verilmeli” dediler. Pınarhisar’ın ana yolu üzerinden geçen büyük araçlar, çimento siloları, hafriyat arabaları, mıcır arabalarının yoğunluğu Pınarhisar trafiğine zor anlar yaşatıyor. Bunun yanında Bulgaristan, Makedonya plaklı araçlar da Traçim’den aldıkları çimentoyu Pınarhisar üzerinden geçirerek Lüleburgaz Turgutbey Otobanı’na girerek taşıyorlar. Bu da Pınarhisar yoluna ve trafiğine büyük yük yüklüyor.
Yolun yapılması için her türlü işlemin yapıldığını belirten vatandaşlar; “Seçimlerden önce yerler işaretlendi. Yolun geçeceği güzergah üzerindeki vatandaşlarla görüşüldü. Vatandaşlara bu güzergah üzerinde yeni bir şey yapılmaması konusunda konuşuldu. Bu Belediyenin anonsları ile vatandaşlara iletildi. Pınarhisar Çevre Duble Yolu bir an önce yapılmalı. Bu yol trafiği de rahatlatacak, olası kazaları da önleyecektir” diyorlar. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here