DSYB 6. Şubesini Vize’ye açtı

27
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Vize Şubesi’nin açılış töreni büyük bir coşku ile yapıldı.

HABER MERKEZİ

04 Nisan 2011 tarihinde saat 14.00’de gerçekleşen açılış törenine Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Kırklareli Tarım İl Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, İl Genel Meclis Üyeleri, Köy Muhtarları ve Vize’li üyeler katıldılar.

*“Şubemizi sizlerin daha iyi hizmet alabilmesini sağlamak amacıyla açıyoruz”

Törenin açılış konuşmasını yapan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Behçet ilk olarak, açılışa intikal edenlere teşekkürlerini sundu. Büyük bir heyecanla konuşmasına başlayan Şen şunları söyledi;
“Yakın zamanda açılan Kofçaz Şubemizin ardından Vize Şubemizin de açılışını büyük bir memnuniyet içerisinde yapıyorum. Vize Şubemiz merkez Şubemizle birlikte 6. Şubemiz oluyor. Şubemizin açılışının herkese hayırlı, uğurlu olmasını canı gönülden diliyorum. Aslında bugün sizlere ileteceğim iki müjdeli haberim var. İlk olarak daha önce de uygulamaya koyduğumuz tohumlama turunu bazı aksilikler yüzünden kaldırmıştık. Fakat şimdi turu tekrar koyuyoruz. Sizlerin de bu tohumlama turuna sahip çıkmanızı ve hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmanızı diliyoruz. İkinci müjdeli haberim de bugün içerisinde yapmış olduğumuz İl Genel Meclisi seçimlerinde Başkan olarak görevime devam edeceğim. Her zaman her fırsatta söylediğim süt fiyatlarına yine değinmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sorunların üzerine gideceğiz ve kesinlikle söylediklerimizden taviz vermeyeceğiz. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Bugün Vize şubemizi sizlerin daha iyi hizmet alabilmesini sağlamak amacıyla açıyoruz. Tüm katılımcılara saygı ve sevgilerimi sunuyorum”
Daha sonra Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz kürsüye davet edildi. Katılımcıları selamladıktan sonra konuşmasına başlayan Başkan Yılmaz; “Tabiî ki herkesin bildiği gibi Dünya değişiyor ve bu değişikliklere de Türkiye ayak uyduruyor. Eskiden her şey Ankara’dan yönetiliyordu. Şimdi zaman değişti. Herkes kendi yerlerinde özveriyle en iyi şekilde işlerini yapmaya çalışıyor. Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin nerdeyse bütün ilçelerde şubesi var. İşlerini merkezden yürütmek yerine, hizmeti üreticilerin ayağına götürüyor. Bugün de Vize Şubesini açmaktayız. Buradaki amaç sizlere, birlik üyelerine daha iyi hizmet verebilmektedir. Elinizden geldiği kadar sizlere sunulan bu fırsattan en iyi şekilde yararlanın. Behçet Beyin İl Genel Meclis Başkanlığının da hayırlı, uğurlu olmasını dilerim. Ayrıca Birliğin Vize Şubesini bizlere kazandırdığı için de Vize halkı adına ve kendi adıma Behçet Beye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Daha sonra Tarım İl Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan kürsüye davet edildi. Katılımcıları selamladıktan sonra konuşmasına başlayan Müdür Özcan; “Öncelikle burada açılacak olan Vize Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Şubesinin tüm halka hayırlı, uğurlu olmasını dilerim. Bilindiği gibi çiftçilerimizin örgütlenmesi biraz zor ve ağır oluyor. Çiftçilerimize yönelik 30 tane hayvan teşviki mevcut. Bakanlığımız çiftçi desteklerinin çiftçi örgütleri aracılığıyla yapılmasını istiyor. Bu kapsamda örgütlerimizin görevleri ve amaçları büyük Şubelerin çoğalmasıyla hizmetin ayağınıza geldiği görülmüş oluyor. Müşterek birlik ve beraberlik içerisinde eksikliklerin giderileceğine inanıyoruz. Tekrar Vize Şubesinin hayırlı olmasını diliyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Vize Şubesi, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Tarım İl Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Behçet Şen tarafından açılış kurdelesini iyi temenniler içerisinde kesmesi ile hizmete açıldı. (cs)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here