DSP’nin eski bakanı Prof. Dr. Necdet Tekin CHP Rozeti’ni taktı

37
* Eski Milli Eğitim Bakanı ve eski DSP Kırklareli Milletvekili Prof Dr. Necdet Tekin, CHP’nin haftalık toplantısına katıldı. Tekin’e parti rozetini CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu taktı.


 HABER MERKEZİ
İki dönem Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli Milletvekilliği ile bir süre Milli Eğitim Bakanlığı yapan Prof. Dr. Necdet Tekin 23 Şubat 2011 Çarşamba günü yapılan CHP’nin haftalık toplantısına katıldı. Prof. Dr. Necdet Tekin’e CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu tarafından CHP Rozeti takıldı.
CHP Tüzüğü’nün 12. Maddesi kapsamında MYK Üyeleri’nin önerisi ile CHP’ye giren Prof. Dr. Necdet Tekin Demokratik Sol Parti’den (DSP) iki dönem Kırklareli Milletvekilliği yapmıştı. Tekin halen özel bir üniversitede Dekanlık yapıyor.
CHP tüzüğünde özel statüde üye kabulüne imkan veren 12. madde, daha önce Vekillik ya da Bakanlık yapmış kişilerin olağan üyelik süreci dışında partiye kabulünü düzenliyor. MYK Üyeleri’nden birinin önerisi kabul edildiğinde önerilen kişi partiye doğrudan üye olarak kaydediliyor.
12 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler de CHP’den Kırklareli Milletvekilliği için aday adaylığını da düşündüğünü ifade eden Prof. Dr. Necdet Tekin, CHP’ye geçmesindeki nedenlerle ilgili olarak şunları kaydetti:
“Ülkemizin içinden geçtiği ateş çemberinde hem bir yurttaş hem bir siyasi kimlik hem de aydın olarak sorumluluk almam gerekiyordu. CHP bu süreçte Cumhuriyet’e ve onun temel değerlerine bağlı herkese kucak açan, elini taşın altına koyacak herkesin buluştuğu çatı. Bu çatının altında  görev almak, bir nefer gibi çalışmak, gücümü, bilgimi ve deneyimimi bu sürece katmak benim en öncelikli sorumluluğumdu. İki dönem yüce Mecliste temsilciliğini yaptığım Kırklareli halkı da bu üyelik sürecinin gerçekleşmesini istiyordu. Şimdi daha çok çalışmamız ve ülkemizin üstüne çöken kara bulutları dağıtmanın zamanı. Kaybedecek zamanımız yok, tüm gücümüzle çalışacağız.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here