DSP Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert güven tazeledi

28
* Demokratik Sol Parti (DSP)  Kırklareli İl Kongresi 18 Nisan 2010 Pazar günü yapıldı. Kongre’de İl Başkanlığı’na aday olan mevcut İl Başkanı Yaşar Mert güven tazeleyerek tekrardan İl Başkanlığı’na seçildi.


HABER MERKEZİ
Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Kongresi 18 Nisan 2010 Pazar günü saat 14.00’te Grand Hotel’de gerçekleştirildi. DSP İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert ile Parti Meclisi’nden ve Örgüt Kurulu’ndan Orhan Yeşilyurt’un da katıldığı İl Kongresi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
İl Başkanı Yaşar Mert’in açılış konuşmasının ardından Orhan Yeşilyurt, Şükrü Oğuz, Sevgi Özmetin ve Zeynep Dalca’dan Divan Heyeti oluşturuldu. Daha sonra DSP İstanbul Milletvekili Orhan Yeşilyurt Türkiye gündeminde yer alan Anayasa Değişikliği ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. Milletvekili Yeşilyurt, Anayasa ile ilgili olarak TBMM’de yapılacak olan görüşmelere katılacaklarını, kendi önerilerini sunacaklarını ancak oylamalara katılmayacaklarını ifade etti.
Çalışma ve Hesap Raporu İl Başkanı Yaşar Mert tarafından okundu. Delegeler tarafından oybirliği iel raporların aklanmasının ardından seçimlere geçildi.
Seçimlere tek liste halinde katılan Yaşar Mert tüm Delegelerin oylarını alıp güven tazeleyerek, tekrardan DSP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçildi. Mert’in listesi şu isimlerden oluştu: 
* Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Adnan Bıyıklı, Zeynep Dalca, Göksel Ölmez, Ayla Şener, Serhat Şişmanoğlu, Sevgi Özmetin, Yüksel Ovalı, Nilay Avrap, Hasan Çetinbaş, Nermin Göncü, Kadir Baykal, Şener Ürpek, İsmail Öztürk, Hüseyin Kahya, Şükrü Oğuz.
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Şemsi Güzeler, Hasan Taneroğlu, Mehmet Gürbüz, Ali Sert, M. Ali Akın, Ahmet Akyüz, Remzi Altıntaş, Mesut Kadan, Hasan Yeniay.
* İl Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Nazmi Engin, Rıfkı Söylemez, Recai Yöney, Şevket Erseçkin, Necip Uçar.
* İl Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Kemal Mut, Şerafettin Fil, Refik Gürel, Kamber Çetin, Fikret Yasak.
* Kurultay Delegeleri: Yaşar Mert, İlhan Özaltan, Ahmet Akyıl, Kemal Pazarlı, Necmettin Durmuş, Veli Barbaros. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here