DSP Kırklareli İl Başkanı Göksel Ölmez güven tazeledi

9
Demokratik Sol Partisi (DSP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Olağan İl Kongresi 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 13.00’te Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Kongre’de; DSP İstanbul İl Başkanı Erdoğan Sincer, Emre Güre, Necmi Filiz ve Selahattin Zengin’den Divan Kurulu oluşturulmasın ardından Çalışma Raporu’nu okuyan Göksel Ölmez şunları kaydetti:
“11 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimler sonrası il başkanlığı olarak almış olduğumuz oy sayısı nedeniyle bir duraksama dönemi yaşadık. Bunun nedenleri hakkında çok fazlaca yorumlar yaptıktan sonra alınan neticenin Türkiye genelinde aynı olması Demokratik Sol Partimizi unutturmak için yazılı ve görsel basınla birlikte bazı güç odaklarının el birliği yaptığı kanısına vardık. Aslında alınan sonuç bizi yıldırmadı aksine bize ayağımızı yere daha sağlam basmamız için güç verdi. İnsanlarla birebir konuşmalarımızda neden bize oy vermediklerini neden adını bile telaffuz etmek istemediğim ana muhalefet partisi olduğunu iddia eden bir parti ile birleşmemizi istediklerini sorduk. Cevap hep aynıydı: Partimiz barajı aşamazsa verdiğimiz oylar iktidar olacak partiye gidecek korkusu insanlar üzerinde baskı oluşturuyordu. Aslında bu yapılanın yanlış olduğunu bu uygulamanın bizi bitireceğini anlattık. Halkımızın gönlünde bitmemiş bir Ecevit sevgisi hala var. Hep şunu söyledik güçlü ve ayakta tutan bir liderin partiden ayrılmasıyla partinin bitmeyeceğini rahmetli Ecevit’in iyi bir öğretmen olduğunu ondan yetişen öğrencilerin de onun yolunda devam edeceğini söyledik. Bizim sosyal devlet anlayışımızın farklı olduğunu eşit ve paylaşımcı bir siyaset uygulamak istediğimizi ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin herkese eşit mesafede olduğumuzu anlatmaya çalıştık. Ülkemizin yanlış politikalarla yönetilmesi sonucu dış ilişkilerimizin bozulduğunu ekonomimizin sadece ihracat rakamlarıyla değerlendirildiğini ama hiçbir zaman ithalat rakamlarını açıklamayan sadece pembe tablolar çizen bîr iktidar ile yönetildiğimizi tarım, sağlık, eğitim politikalarının darmadağınık olduğu bir iktidar partisi tarafından yönetiliyoruz. Genel Merkezimizin uygulamış olduğu para politikası ile kiralarını ödeyemeyecek ilçe binalarımızı kapattık. İlçe yönetimlerimiz yine var. Sadece Lüleburgaz ilçesi ve il binamızın kiralarını ve diğer masraflarını bizler aramızda paylaşıyoruz ve bundan hiç gocunmadan partimizin politikalarını insanlara anlatmaya çalışıyoruz. İl binamız küçük olabilir birazda sıkışık olabilir. İnsanları hep büyük yerlerde ağırlayamazsınız. Ama yüreğimiz kocaman. Burada herkese yer var. Demokratik sol parti olarak iktidar ve muhalefet partileri için geçmişte neler söylediysek bugün hepsi yaşanıyor. Çünkü biz doğrulan söyleyen partiyiz. Çünkü biz Demokratik Sol Parti’yiz.”
Yönetim Kurulu Çalışma Raporu ile Hesap Raporu’nun okunup aklanmasın ardından partililerden bazıları söz alarak konuştular. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlere tek liste ile giren Göksel Ölmez kullanılan 31 oyun tamamını alarak tekrardan Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanlığı’na seçildi.
Göksel Ölmez’in Başkan olduğu listesi şu isimlerden oluştu:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Sevgi Özmetin, M. Tamer Öztaşkın, Adnan Bıyıklı, Beşir Akbaş, Bahattin Durgut, Şükrü Oğuz, Şener Ürpek, Yaşar Mert, İsmail Öztürk, Hasan Çetinbaş, Kadir Baykal
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Yalçın Yılmaz, Recep Öz, Recep Taş, İsmet Fil, Kenan Karakahya
* Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Yüksel Ovalı, Recai Yöney, Tugay Atagan, Nilay Avrap, Rıdvan Balkan
* Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Yusuf Konur, Duygu Mert, Mustafa Özger, Hasan Uçak, Cengiz Mengüç
* Kurultay Delegeleri: Göksel Ölmez, Erdoğan Tavşan, Veli Barbaroz, Ahmet Akyıl, Hasan Karapınar, Adem Saygın 
11 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılan Demokratik Sol Partisi (DSP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Olağan İl Kongresi’ne; DSP İstanbul İl Başkanı Erdoğan Sincer, Hüseyin Mulalar, DSP Lüleburgaz İlyçe Başkanı Adem Saygın ile partililer katıldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.