Dr. Saymaz “Türkiye’ye model olabilecek lüks bir hastanemiz olacak”

23
Kırklareli İl Sağlık Müdür’ü Dr. M. Mustafa Saymaz, Kırklareli’ye yeni yapılacak olan Devlet Hastanesi’nin son derece lüks ve Türkiye’de model olabilecek kalitede bir hastane olacağını ifade etti. Saymaz’a, hastanenin 400 yataklı olacağının duyurulup 250 yatağa düşürülme sebebini sorduk.

 

 

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. M. Mustafa Saymaz; yeni yapılacak olan Devlet Hastanesi ile ilgili kendisine yönelttiğimiz sorularla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.
Müdür Dr. Saymaz’a Kırklareli Belediyesi’nden yer tahsisi istendiği zaman hastanenin 400 yataklı planlandığını, ancak bunun 250’ye düşürüldüğünü ve Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın da konuyu Belediye Meclisi’nde gündeme getirdiğini belirttik. Buna karşılık Mustafa Saymaz; “Ben göreve geldiğimden beri hiçbir zaman 400 yataklı ifadesini kullanmadım. Daha öncesini bilemiyorum. Ancak Kırklareli merkez ilçenin nüfusu 2 katına çıksa bile yapılacak olan hastane Kırklareli’yi 50 yıl idare eder” şeklinde yorum yaptı.
Öte yandan hastanede gelinen son noktayı sorduğumuz Mustafa Saymaz Kırklareli Belediyesi tarafından tahsisi yapılan arazi içerisinde yatır ve askeri kurumdan bölge çıktığını belirtti.
Edirne Kültür Kurulu tarafından tescilli olmamasına rağmen 2007 yılında alınmış olduğunu ve Kırklareli Kültür Müdürlüğü tarafından yatırın koruma altına alınması şeklinde bir karar olduğunu ifade eden Saymaz, aynı zamanda arazi içerisinde 35 ve 65 m2’lik askeri kurumdan bölge çıktığını söyledi.
Saymaz; “Milli Emlak’ta Belediyenin bize tahsis ettiği arazi içerisinde 35 ve 65 m2’lik askeri kurumdan bölge çıktı ama tahsisli değil. Arazi Genel Kurmay’a veya Milli Savunmaya tahsisli değil. İmar plan tadilatı şuan da askıda ve bir aylık bir askı süreci var.
Tahsis edilen arazi üzerinde bulunan ağaçların kesimi ve taşınması için Orman İşletme Müdürlüğü röleve çalışması yaptı.
Röleve çalışmasının bitmesini bekliyoruz. Bunlar inşaata başlamadan önce olması gereken çalışmalardır. Ağaç röleve çalışmalarının ve askı sürecinin bitmesini bekliyoruz. Kırklareli merkez ilçenin nüfusu 2 katına çıksa bile yapılacak olan hastane 50 yıl idare eder. Hastanenin projesi mimari şekilde, natürel, lüks ve bütün ihtiyaçlara hitap edecek. 150 yatağı bir tuvalet ve banyo olmak üzere toplam 150 Tek kişilik yatak olacağını ve 100 tane çift kişilik oda olacak. Hastanemizin projesi yonca şeklinde ve gerçekten çok güzel. Hastanemiz Türkiye’ye model örnek teşkil edebilecek bir hastane olacak” şeklinde konuştu. (ue-mc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here