Dr. Armağan Ayyıldız, MHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı

30
* Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ikamet etmekte olan Dr. Armağan
Ayyıldız,  MHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu 06 Şubat
2011 Pazar günü düzenlediği kahvaltılı toplantı ile açıkladı.

HABER MERKEZİ
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili olacaklar Aday Adaylıkları’nı açıklamaya devam ediyor.  
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ikamet eden ve burada yayın yapan Frekans Gazetesi’nin de sahibi Dr. Armağan Ayyıldız 06 Şubat 2011 Pazar günü saat 10.00’da Kırklareli merkez ilçedeki Paşa Cafe’de düzenlediği kahvaltılı toplantı ile MHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.  
MHP İl Başkanı Şaban Savaşan, Ayyıldız’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada, bir Seçim sürecine girildiğini, nitelikli, kaliteli ve bir birinden değerli ülküdaşlarının partilerinden milletvekili aday adaylıklarını açıkladığını söyledi.
Bunlardan birinin de Armağan Ayyıldız olduğunu ifade eden Savaşan; “MHP Kırklareli’ye damgasını vuracak ve siyasi sorumluluğunu da üstlenecektir. Şu ana kadar 6 arkadaşımız milletvekili aday adaylığını açıkladı. Türkiye’nin bir dönem daha AK Parti iktidarına razılığı yoktur. Onun için MHP’nin, Türkiye’nin birliği, bütünlüğü, bayrağının göklerde dalgalanması için mutlaka tek başına iktidarına ihtiyaç vardır” dedi.
Milletvekili Aday Adayı Dr. Armağan Ayyıldız, slayt sunumu eşliğinde gerçekleştirilen hayat hikayesinin sunumunun ardından yaptığı konuşmasında Türkiye’nin gidişatını beğenmediğini kaydederek şunları kaydetti:
“Bunları düzeltmek için bir araya geldik. Birlikten güç doğacak. İnşallah bizim düşüncelerimiz Türkiye’de bundan sonra daha etkili olur. Bizim gönlümüzde memleket sevgisi var. Yapacağımız bütün işlerin arkasında bu sevgi yatıyor. Trakya, Kırklareli ve bölgemizde iyi işler yapmak için aday oldum. Fakirin, fukaranın yanında olmak için adayım. Kışın ayağında terlikle dolaşan insana daha iyi imkân vermek için adayım. Hep beraber Kırklareli’ye bir şeyler yapabilmek için adayım.
İçinizden birkaç Milletvekili çıkartarak Kırklareli’ni Türkiye’de etkili kılmak istiyoruz. Onun için bir araya geldik. Birlikten güç doğacaktır. İnşallah bizim düşüncelerimiz Türkiye’de bundan sonra daha etkili ve egemen olur. Bundan sonra hem partimiz içerisinden Kırklareli Milletvekili olsun istiyoruz. Teşkilatlarımız son birkaç sene içerisinde çok güzel yerlere geldiler. Bunu biz değil diğer partilerden arkadaşlarımız söylüyor. Ama şu bir gerçek ki değişmeyen bir şey var. Bizim gönlümüzde memleket sevgisi var, gelmiş geçmiş emek verenlerinde gönlünde memleket sevgisi vardı. Şuana kadar partimize emek vermiş bütün insanlardan buradan sevgiyle bahsetmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun diyoruz.
Bizim yapacağımız bütün önemli işlerin arkasında sevgi var. Eğer sevgi olmazsa, bir birimizi sevmezsek hiçbir şey yapamayız. O yüzden aramızdaki sevgi bağlarını koparmamalıyız. Bu bizi güzel yerlere götürecek tek sebeptir. Önemli olan sevgi bağlarının güçlendirilmesidir. Biz artık kandırmak istemiyoruz. Biliyorsunuz çok laf az iş. Görüyorsunuz 8 yıldır iktidarda olan bir parti var. Ergene eski Ergene’den daha kötü durumda. Neden böyle olsun ki, 8 yıldır iktidardasınız. 12 Eylülcüler yargılanacaktı, yargılandı mı hayır, daha çok bekleriz herhalde. Adalet ve reformla ilgili bir sürü değişiklikler var. Senelerce süren davaların süreleri kısaldı mı kısalmadı, daha çok uzadı. Adalette de başarısızsınız. Marmara Gemisi’nde ölen insanlardan da siz sorumlusunuz. Milletvekillerini indiriyorsunuz da insanların binmesine neden izin veriyorsunuz. Artık kandırılmak istemiyoruz. Askerimizin başına çuval geçirilmesi unutulmadı. Irakta bir milyon Müslüman öldürülürken siz Müslümanlıktan bahsediyorsunuz. Amerika’ya tek bir laf edemediniz. Kuzeyde Kürt Devleti kuruldu yine bir şey söyleyemediniz. Bu sizin zamanınızda kuruldu bir kelime edebildiniz mi. Hakaretler devam ediyor. 8 yıldır iktidardasınız bir ilerleme yok. Azerbaycan’la 8 yıl öncesine göre daha mı iyi ilişkilerimiz var hayır daha kötü. Bulgaristan vizeyi kaldırmadı zorlaştırdı. Yunanistan yapacağını yaptı bir şey diyebildiniz mi? Hayır. Amerika ermeni soykırımı konusunda bazı şeyleri 8 yılda daha mı ilerleme kaydetti. Evet, siz bir şey yapabiliyor musunuz hayır. Böyle sadece ‘One munit’ demekle nereye kadar gidebilirsiniz.
Sayın başbakanımız iki partili sistemin öngörü olduğunu söyledi. Aslında tek parti diyecekti. Fakat fark etmez seçimlerden sonra yapmayı düşündüğü anayasa değişikliğinde iki dilde eğitim, özel bölgeler, PKK’nın dağdan indirilip özel bölgelere yerleştirilmesi gibi düşüncelere CHP kadrosunda yapılan değişiklikler pekte ters düşmeyecekmiş gibi görünüyor. Sayın başbakanımız bu ülkenin seçilmiş başbakanı partisiyle tek başına iktidar. Sayın Cumhurbaşkanı kendi partisinden getirilen her yasayı jet hızıyla onaylıyor. Bu durumda neyi yapamıyorsunuz da ülkeye padişahlık sistemini getirmeye uğraşıyorsunuz. Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, bu neden yetmiyor, nedir bu hırs sürekli iktidarda kalma isteği. O mevkililer size o kadar tatlı gelmiş ki bir türlü bırakmak istemiyorsunuz. Bu topraklarda sizden başka domates marul bitki yetişmiyor mu yani. Bir sürü bitki yetişiyor. Bizlerde yetiştik. Biz diyoruz ki bu klarneti biz çalmak istiyoruz artık. Siz diyorsunuz ki vermeyeceğiz biz çalmaya devam edeceğiz. Biz bu 8 sene içerisinde klarnet kurslarına çok gittik ve sizden daha iyi çalacağımızı söylüyoruz.
Geçen gün Endüstri Meslek Lisesi’nde bir söyleşi yapmamız istenmişti. Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine bir soru sordum. Babası buğday ve ayçiçeğinin dışında bir şey üreten elini kaldırsın. Hiçbir öğrenci elini kaldırmadı. Peki, burada gelmiş geçmiş iktidarlardaki bütün milletvekillerin hiç mi suçu yok. Üretmemenin sebebi bizim seçtiğimiz milletvekillerinden Ankara’ya sorulmayacak mı? Biz ara satıcılar konumunda mı olacağız. Peki, üretmezsek ne olacak. Tabiî ki topraklarımız kaybolacak. Yüzde 40-50 oranında topraklarımız el değiştirmiş vaziyette yakın bir zaman içerisinde kendi topraklarında işçi konumunda olacak. Güneydoğu mayın döşeli topraklar mayınlardan temizlenecekti. 8 yıl içerisinde neden temizlenmedi. Buyurun işte başka işiniz mi var, ülkede mayın var temizleyin işte. Demek ki sadece özel şirketlere vererek temizleme yolunu seçmişsiniz. Kalkınma ajansları konusunda bir şey söylemek istiyorum. Ülkemizde 26 tane Kalkınma Ajansı var. Trakya Kalkınma Ajansı da bunlardan bir tanesi. Merkezi Ajanslar bölgenin kalkınmasına göre destek veriyor. Peki, bizim Trakya Kalkınma Ajansımız, bu 26 Kalkınma Ajansı arasında aldığı destek açısından 25. sırada. Yani altımıza Ankara yazmışlar ayıp olmasın diye.
İltimas, adam kayırma, partizanlık hat safhada. Mutlaka o partili olmalısınız ki ihale alabilesiniz, hizmet alabilesiniz, bir yere gelebilesiniz. Bu mudur yani 8 yıl önce iktidara gelirken bunları mı söylediniz. Bir tarafta vatanda millete faydalı olmaya çalışan iyiler var, diğer tarafta paraya tama eden menfaatçiler var. İkisi arasında büyük çatışmalar yaşayacağız. Ya paraya tama edeceğiz, ülke sorunlarını düşünmeyeceğiz, ya da parayı menfaat duygularını bir kenara bırakarak iyi insanlar arasında bu partide olmayı düşüneceksiniz.
Adayız, Türkiye, Trakya ve Kırklareli’de iyi işler yapmak için adayız. Fakirin fukaranın yanında olmak için adayız. Kışın ayağında terlikle dolaşan insanlara daha iyi imkân vermek için adayız. Bizim kendi insanımız çok geride bunlara bir şey verebilmek için adayız. Sizden gelen ihtiyaçları anında giderebilmek, çaba gösterebilmek için adayız.
Etrafımızda bizler hakkında, partimiz hakkında adaylığımız hakkında kötü sözler söyleyenler çıkabilir. Bir toplantı da evrensel değerlerle milliyetçilik değerler arasında bir çelişki olduğu söylendi. Neden evrensel değerlerle milliyetçi düşünceye sahip olan insanlar arasında bir çelişki olsun ki. Yurt dışında bir bilgisayar firmasında ülkemizi gururla temsil ediyorsa milliyetçi odur. Orada yaşamasına rağmen Türklüğünü kaybetmediyse o benim için milliyetçidir. Ülke, ülkü hep bizim gönlümüzdedir. Bunu çocuklarımıza, eşimize, dostumuza ne kadar aşılayabilirsek o kadar hizmet ederiz. Mustafa Kemal Atatürk bir sosyal demokrat değildi bunu herkes biliyor. Mustafa Kemal Atatürk bir Türk Milliyetçisiydi. 2 dilli eğitimi gündeme getirenler ne oluyor arkadaşlar. Bölgemize Bulgaristan’dan gelen Bulgaristan göçmeni olan azımsanmayacak bir nüfus oranına sahip kitle var. Genellikle bunlar sosyal demokrat partilere oy veriyorlar. Bizim görevimiz kendi evinden barkından, Türk ve Müslüman olduğun için sosyalistler tarafından sürüldüğünü hatırlatmaktır.
Burada Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde milletçi düşünceye sahip olan arkadaşlara Demokratik Sol Parti içerisinde milliyetçi düşünceye sahip olan arkadaşlara Demokrat Parti ve Adalet Kalkınma Partisi içerisinde milliyetçi düşünceye sahip olan arkadaşlara sesleniyorum. Bu seçimlerde gelin Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında toplanalım. Çünkü son çıkış gibi gözüküyor. Bunu 5 yaşındaki çocukta böyle söylüyor. Milliyetçi Hareket Partisi hepinize kucak açacaktır. Hepiniz bu parti içerisinde ideallerinizi bulacaksınız. Bütün partilerdeki sağduyulu arkadaşları partimizde görmek istiyoruz. Değerli arkadaşlar mücadeleye ve koşmaya hazır mısınız? Bizi zor bir dönem bekliyor. Amacımız bu dönem bir şey kazanmak değildir amacımız her dönem bir şey kazanmaktır. Allah’tan muafakiyet diliyorum.”
Düzenlenen kahvaltıya; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, MHP Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, Lüleburgaz, Vize, Babaeski, Pınarhisar ve Pehlivanköy MHP İlçe Başkanları, Milletvekili Aday Adayları ile çok sayıda partili katıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here