DP Kırklareli Milletvekili Adayları Katnaş Karadöl ve Deniz olacak

28
Demokrat Parti (DP) Kırklareli İl Başkanlığı düzenlediği basın toplantısı ile Kırklareli Milletvekili Adaylarını açıkladı.

HABER MERKEZİ
Demokrat Parti (DP) Kırklareli İl Başkanlığı bir basın toplantısı düzenleyerek Kırklareli Milletvekili Adayları`nı açıkladı. 17 Nisan 2011 Pazar günü saat 19.00`da Kırklareli İl Başkanlığı Binasında düzenlenen Toplantıya DP Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Salih Babayiğit, M.K.K. Üyesi Rafet Gökdemir, Yüksek Hasiyet Divani Üyesi Yalçın Cihangiroğlu, Yüksek Hasiyet Divanı üyesi ve DP Kırklareli 1. Sıra Milletvekili Adayı Sinan Katnaş, Kırklareli İl Başkanı Mehmet Can Soydan, Parti Sekreteri İzzet Gül, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Akyüz, Edirne İl Başkanı Mehmet Eren, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, DP İl Genel Meclis Üyesi Hasan Basri Korkmaz ile diğer ilçe başkanları katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan DP Kırklareli İl Başkanı Mehmet Can Soydan
Demokrat Parti`nin milletvekili adaylarını basına tanıtılması için toplandıklarını belirterek şunları kaydetti; “İnşallah bu seçimlerde bir önceki seçime göre daha önde oluruz. Size adaylarımızı tanıtmak istiyorum. Demokrat Parti 1. Sıra Milletvekili Adayımız Prof Dr. Sinan Kantaş, 2. sıra Milletvekili Adayımız Lüleburgaz`dan Emekli Kaymakam, Eski Baro Başkanı halen Avukat İsmet Karadöl, 3. sıra adayımız Mühendis Arif Deniz, bu arkadaşlarımız ile Allah kısmet ederse 24. dönem milletvekili seçimlerine giriyoruz. Başta Kırklareli olmak üzere ülkemiz için hayırlı olsun.”
Toplantıya katılan DP Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Salih Babayiğit, adayların tanıtımı ve kaynaşıp konuşmak için burada olduklarını, seçimlerde ne yapacaklarına karar vermek için Kırklareli`ne bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.
DP Kırklareli 1 Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Sinan Katnaş kendini salondakilere tanıtarak 1959 doğumlu olduğunu, üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesine tamamladığını, doktorasını burada yaptığını, daha sonra Gazi Üniversitesi`nde öğretim üyeliği yaptığını söyledi. 22 yıllık akademik hayatı sonrasında özel sektörde görev aldığını belirten Sinan Katnaş, Lüleburgaz`da Burgaz Rakı`nın kurulması aşamasında görev aldığını, firmayı kurup çalıştırıp genel müdür olarak görevini sürdürdüğünü, 9 yıldır Lüleburgaz`da ikamet ettiğini, Evli ve 1 çocuk babası olduğunu, eşinin de Trakya Üniversitesi`nde Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yaptığını söyledi. “Önümüzdeki dönem zor, bu dönem içerisinde partimin bana verdiği görevden anlımızın akı ile çıkabilmek için el ele hep beraber bütün çabamızı sarf edip Türkiye`nin geleceğinde söz sahibi olacak bir parti çabası içerisinde olacağım.” şeklinde konuşan Sinan Katnaş parti teşkilatının desteği ile üzerine düşen görevi layığı ile yerine getireceğini belirterek konuşmasını bitirdi.
Yüksek Hasiyet Divanı Üyesi Yalçın Cihangiroğlu toplantıda konuşarak, partisine elinden geldiği kadar yardımcı olmak için çalıştığını, bürokrasiden geldiği için politika ile fazla bir ilgisinin olmadığını, ancak alışmaya çalıştığını, bundan sonra beraberce iyi çalışmalar içinde olmak istediğini belirterek adaylara hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
Toplantıda konuşan DP Edirne İl Başkanı Mehmet Eren, Kırklareli 1. Sıra Milletvekili Adayı Sinan Katnaş`ın daveti üzerine buraya geldiğini belirterek; “Ülkemiz açısından bu dönemde yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Demokrat parti olarak üzerimize düşeni layığı ile yerine getirmek için tüm kadrolarımız ile seçime hazırız. Genel başkanımız çok fedakarca hareket edip ülkenin geleceği açısından bir takım oluşumlar için uğraş verdi. Maalesef yeterli sonuca ulaşamadık. Ama Demokrat Parti 46`dan gelen ruhu ile geçmişten gelen birikimi ile deneyimi ile güçlü kadroları ile güçlü teşkilat yapısı ile inşallah 12 Haziran`da yapılacak seçimlerden başarı ile çıkıp ülkemizin geleceği açısından önemli bir hizmette bulunacaktır. Ben buradan tüm Kırklarelililer tüm Trakyalı hemşerilerime Demokrat Partiye destek olmalarını çağrısını yapıyorum. Demokrat Parti`ye destek olmak ülkenin bölünmez bütünlüğüne destek olmak demektir.” dedi. Toplantı yapılan konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here