DP Genel Başkanı Gültekin Uysal; “Türkiye’de değişimi biz başlattık”

11
Kırklareli’nin Vize Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “8. Tarih ve Kültür Festivali”nin son gününe konuk olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin……
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “8. Tarih ve Kültür Festivali”nin son gününe konuk olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’la gazete olarak yaptığımız görüşmede Genel Başkan Uysal, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’la gurur duyduklarını, Festival Alanı’nda toplanan binlerce kişinin de sevgi gösterilerini görünce çok mutlu olduğunu ifade etti. 
DP Genel Başkanı Uysal, “8. Tarih ve Kültür Festivali”ne katılmak üzere geldiği Vize’de bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet ettiğini, Vize’de yapılanları görünce büyük memnuniyet duyduğunu belirterek;
“Türkiye’nin muhteşem mazisine uygun bir şekilde geleceğini icra etmesi gerekmektedir. Geçmişi olmayanların geleceği de olmaz. Siyasetin olumlu ve iklimlendirici fonksiyonunu iyi icra ettiğimiz takdirde bugün konuştuğumuz pek çok kronikleşmiş can alıcı, can yakıcı meselenin Türkiye’nin önünde olmaması gereken ve bunları geride bırakmamız gereken meseleler olduğunu iyi biliyoruz. Türkiye ara dönemler, darbeler yaşadı. Olağanüstü şartlar içinde her şeye rağmen meşru çizgiler içerisinde adımlar atabilmeyi, kalkınmayı başardı. Bugün sahip olduğu 76 milyonluk nüfusuyla artık kendi içine kapanan bir ülke değil ama dünya ile rekabet edebilen bir Türkiye’yi hep beraber ortaya çıkarmak ve daha ileri notaya taşımak durumundayız. Birliğimiz ve beraberliğimiz olmalı. Dün olduğu gibi bugün de bu coğrafyada varlığımızı tekraren münakaşa etmek isteyen insanlar her daim olacaktır. Yeter ki biz fırsat vermeyelim. Vatan kaybetmenin acısını yüreğinde, gönlünde zihninde yaşamış insanların nesilleriyiz. Bugün üzülerek ülkemizde birilerinin adeta 1. Dünya Savaşı sonrası tekrar bu bölgeyi, buranın sahibi olan insanların bir araya gelememesi adına uğraşan bir politikayı var etmeye çalıştığını görüyoruz. Yeniden Türkiye’nin sahip olduğu şartları fırsata çevirmek noktasında bir iradeye, siyasete, etle kemiğe büründürmek noktasında bir çabamız var” dedi.
Bir milletvekilinin, "Artık 30 Ağustosları niye kutluyoruz?" şeklindeki açıklamasını basında gördüğünü ve bunu üzüntüyle karşıladığını anlatan Uysal; "Ülkelerin tarihlerinde zaferler olduğu kadar kaybettiği hezimetleri de vardır. Hezimetleri olduğu gibi başarıları da vardır. Bunları bizden sonraki nesillere aktarmak gibi bir mesuliyetimiz varken, bu şuuru kendimizden sonra nesillere ideallerimizle aktarmamız gerekirken, hiç gerek olmadığı halde bu meselelerle gündemi işgal etmek gibi bir çaba içerisindeler" dedi.
Genel Başkan Gültekin Uysal sözlerine şöyle devam etti; “Bugünkü İktidar Partisi’nin, Demokrat Parti hareketini sahiplenme girişimi, tamamen meşruiyetini genişletme çabasıdır. Biz ötekisi olmayan bir siyasal çizgiyiz. Bu hareketin tek ve gerçek temsilcisiyiz. Dolayısıyla doğru adres de biziz. Celal Bayar’la başlayan 67 yıllık bir siyasi hareketin 2013 Türkiye’sinde hemen hemen tüm partiler tarafından referans alınması, DP’nin millet nezdinde varlığını canlı bir şekilde sürdürdüğünü gösterir.
* “Türkiye’de değişimi biz başlattık”
Türkiye’de demokrasinin tüm kurallarıyla yerleşmesi sadece sözle olmaz, ruhen de demokrat olmanız gerekir. Bizim hareketimiz millet ve devlet kavramlarını yerli yerine koyarak, çarpıştırmadan bir noktada konsolide edebilme hareketidir. Milletimiz eninde sonunda gerçeği görecek ve kararını verecektir. Biz Türkiye’de değişimi başlatan ve başaran bir çizgiyiz. Demokrat Parti yeniden sıçrama yapacak bir potansiyele sahip bir parti. Eğer köklü bir geleneğiniz varsa, sahip olduğunuz değerler ve sorumluluklarla beraber bu cenderenin içinden çıkabilirsiniz. Demokrat Parti’yi hak ettiği yere taşımak ve millete hizmet dışında şahsi hiçbir beklentimiz olmadan siyaset yapıyoruz. ‘Derdimiz Hürriyet’, ‘Derdimiz Demokrasi’ diyenlerle, adalet arayanların toplanacağı tek çatı, Demokrat Parti’dir.”
Genel Başkan Gültekin Uysal, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’a Vize’de yaptığı hizmetler için, Vize Halkına da Başkan Selçuk Yılmaz’a sahip çıktıkları için teşekkür etti. 
* Gültekin Uysal kimdir?
1976 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlkokulu Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, Ortaöğrenimini ise İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. University of Houston’da Siyaset Bilimi Alanı’nda Lisans Eğitimi’ne başladı. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimi yaptı.
2003-2005 yılları arasında DYP Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yaptı. Mayıs 2005’te yapılan DYP Büyük Kongresi’nde Genel İdare Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Aynı dönemde, Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2007 yılı seçimlerinde Afyonkarahisar’dan Milletvekili Adayı oldu. 16 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Demokrat Parti 5. Olağanüstü Büyük Kongresi ile 14 Ocak 2011 yılında yapılan Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresinde Genel İdare Kurul Üyeliği’ne seçildi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.  6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanlığına seçildi. İş Hayatını Aile Şirketi Reisoğlu Mermer’de sürdürdü. Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Düşünce Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu, üye ve yönetici olarak görev yaptı.  Gültekin Uysal, “Türkiye Günlüğü” ve “Piyasa” dergilerinde çevirileri yayınlanmıştır. Gültekin Uysal Evli ve iki çocuk babasıdır. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here