DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyükkarıştıran Belediyesi’ni ziyaret etti

8
6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Demokrat Parti (DP) 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanlığına seçilen Gültekin Uysal..


HABER MERKEZİ
6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Demokrat Parti (DP) 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanlığına seçilen Gültekin Uysal, Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman’ı makamında ziyaret etti.
Büyükkarıştıran’da 4 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan ve 5. dönem Belediye Başkanlığı’na hazırlanan Lütfü Karaman, Genel Başkan Gültekin Uysal’ı Belediye Başkanlığı kapısında karşıladı.
Genel Başkan Uysal, Büyükkarıştıran’a, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’la birlikte geldi. Belediye toplantı salonunda, Belediye Meclis üyeleri ve Demokrat Partililerle bir toplantı yapan Genel Başkan Uysal, Büyükkarıştıran ve Vize Belediyelerinin kendileri için gurur kaynağı olduğunu söyleyerek; yüzde 10’luk seçim barajı nedeniyle seçmenlerin doğrudan tercihlerinin sandığa yansımadığını, seçim sonuçlarının zoraki tercihlerle ortaya çıktığını belirtti.
Genel Başkan Gültekin Uysal; "Seçim barajı sayesinde alınan oylar helal değildir. Bu durum değiştirilmeli. Çünkü başka partinin oyunu başkası kapıyor. Türkiye’nin cari açık kadar önemli bir diğer problemi de demokrasi sorunudur. Türkiye’nin top yekün dünyayla rekabet edebilir hale gelebilmek için icra edilmesi gereken politikalar var. Siyaset ve demokrasi sistemimizin açıklarla dolu olduğu ortadadır. Bu mekanizmada yeni anayasa çalışmaları dahil sağlıklı bir netice alınma ihtimali yoktur. Halk tarafından seçilen milletvekilleri, parti baskısı nedeniyle hür iradesini kullanamıyor. Dolayısıyla siyaseti demokratikleştirerek, milletvekillerini bağımsız hale getirip halkın doğrudan temsilcisi yapmaya çalışıyoruz. Milletvekilleri parti baskısı nedeniyle TBMM çatısı altında hür iradeleriyle karar veremiyor. O nedenle Türkiye’nin en önemli meselesi, siyasi partiler ve Seçim Yasası’dır. Sözüm ona 12 Eylül askeri darbesi ile yüzleşiyoruz. Siyasi partiler ve seçim yasasında değişiklik yapmadan başarıya ulaşamayız. Türkiye’nin sadece sandık içinde sıkışmaması gerekir. Katılımcı bir siyaset yürütülmelidir.  Biz Demokrat Parti olarak, önümüzdeki seçim döneminde de kendi siyasetimizi en iyi şekilde yürüteceğiz, birinin hesaplarında ara eleman olmayacağız. Ne bir partiyi kazandıran ne de diğerini kaybettiren olmayacağız” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here