Doruk Etüt Merkezi’nden eğitime büyük destek

37
Geçtiğimiz hafta sonu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan “Kırklareli Küçükler İl Birinciliği Satranç Turnuvası”nda dereceye giren öğrencilere Doruk Etüt Merkezi 30 bin TL. ile öğrencilerin eğitimine katkıda bulundu. 
HABER MERKEZİ 
Akademik eğitimin dışında sosyal faaliyetlere önem veren Doruk Etüt Merkezi, geçtiğimiz hafta sonu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan “Kırklareli Küçükler İl Birinciliği Satranç Turnuvası”na sponsor olarak, dereceye giren öğrencilerin eğitimi için 30 bin TL. katkıda bulundu. Etüt Merkezi Satranç Antrenörü Halil İbrahim Özer’in turnuvaya hazırladığı öğrenciler büyük başarı elde ederken, Esin Durmaz, İlker Özcan Neva Karakuzu ile Özel Duruk Merkezi Öğrencileri Utku Üçkadeşler Baran Aşveren ve Elçin Filiz turnuvada derece aldılar.
* Bağcı; “Başarıya ulaşılan bir satranç turnuvası yapıldı” 
Doruk Etüt Merkezi Kurucu-Ortağı M. Kaan Bağcı, turnuva sonrası gazetemize yaptığı açıklamada turnuvanın çok başarılı geçtiğini söyleyerek şunları kaydet;
“Geçtiğimiz hafta sonu ve 55 öğrencinin katılımıyla ve Etüt Merkezimizin satranç Antrenörü Halil İbrahim Özer’in bir çok öğrencisinin katıldığı ve başarıya ulaştığı bir satranç turnuvası yapıldı. Bizde bu satranç turnuvanın sponsorluğunu yaptık. Turnuvaya katılan öğrenci veliler için çay kahve, gıda ikramlarımız oldu. Bununla birlikte turnuvada dereceye giren öğrencilere 30 bin liralık eğitim desteği ile katkıda bulunduk. Kendi öğrencilerimiz bu turnuvada %90 başarıya ulaşırken, bu başarı sonucunda Ocak Ayında Antalya’da gerçekleşecek Türkiye şampiyonasına gidecekler. Bu konuda desteklerimizi esirgemeyeceğiz öğrencilerimizden sporcularımızdan. Biz Etüt Merkezi olarak akademik çalışmalar dışında da çocukların sosyal faaliyetlerinde önayak olmaya çalıştık. Bunlardan en göze çarpan başarıyı yakaladığımız Satranç sporudur. İnşallah Kırklareli halkı bu sporu gerçekten sahip çıkar. Çok değerli öğretmenimiz, Halil İbrahim Özer bey inşallah uzun yıllar bizimle beraber olacaktır.” 
* Özer; “Kırklareli’de daha büyük çaplı turnuvalar düzenlemek istiyoruz”
Doruk Etüt Merkezi Satranç Antrenörü Halil İbrahim Özer, Satrancın çocukların gelişiminde çok faydalı olduğunu söyledi.
Birkaç yıldır yapılan turnuvada ilginin artmasından dolayı çok mutlu olduğunu söylen Özer şunları kaydetti;
“Satranç çocukların gelişimleri için çok önemli. Birkaç yıldır yaptığımız satranç faaliyetlerinde ilginin arması Antrenör olarak beni çok mutlu ediyor. Çocukların satrancı daha çabuk öğrenmeleri için turnuvalar düzenlemeye çalışıyoruz. Bundan sonraki turnuvalarda özellikle Kırklareli’de daha büyük çaplı turnuvalar düzenlemek istiyoruz. Başka illerden yarışmacılar gelsin istiyoruz yapacağımız turnuvalara. Kırklareli’nin Satranca ne kadar istekli olduğunu, ne kadar satrancı anladığını göstermek için tüm bölgelerden katılımın olmasın istiyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here