Domuz Gribine karşı, bin 600 doz aşı Kırklareli’ne ulaştı

37
Domuz Gribine karşı, bin 600 doz aşı Kırklareli’ne ulaştı

Sağlık Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen Domuz gribi aşıları Kırklareli’ne ulaştı.

     Sağlık Il Müdürü Mehmet Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığınca, sağlık personeline yapılmak üzere gönderilen bin 600 doz aşının geldiğini söyledi.

     Bin 600 doz aşının sağlık personeline belirlenen tarihte yapılacağını ifade eden Bilgin, önlemler kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin, hastalık ve yapılacak dezenfekte çalışmaları hakkında bilgilendirdiklerini belirtti.

OKULLAR DEZENFEKTE EDILECEK –

          Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser de 30 Ekim 2009 tarihinde il genelindeki 129 ilköğretim ve 40 orta dereceli okulların dezenfekte edileceğini ifade etti.

     Eser, dezenfekte çalışmaları kapsamında okulların kapı kollarından, öğrencilerin oturduğu sandalyeler ve sıralara kadar her yerin çamaşır suyu ile silineceğini kaydetti.

BELEDIYEDEN BIR GIRIŞIM YOK

          Kırklareli Belediye Çevre ve Sağlık Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Nilgün Bayram ise domuz gribi ile ilgili bir çalışma yapmadıklarını bildirdi.

     Sağlık Müdürlüğünün bu konuda belediyeden herhangi bir destek istemediğini ve bilgilendirme yapmadığını ifade eden Bayram, ”Domuz gribi basit bir konu değil. Bu konuda sağlık Müdürlüğünün belediyeye bilgi vermesi gerekirdi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.