Doğalgaz Farkı

97
* Babaeski’de halen 6 bin civarında doğalgaz abonesi var. Bu sayının bu yıl içerisinde 8 bine çıkarılması bekleniyor. Lüleburgaz’daki doğalgaz abone sayısı ise 30 binlerde. Yıl içindeki hedef 35 bin e ulaşmak.
HABER MERKEZİ
GAZDAŞ İl İşletme Müdürü Irmak Kaya ve Babaeski İşletme Şefi İsmail Cem Acar, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret ettiler.
* “Babaeski’de abone sayısı az”
GAZDAŞ yetkilileri; Babaeski İlçesi’nde doğalgaz abone sayısının, su abone sayısı ile orantılı olmadığını belirterek, 6 bin olan abone sayısının yılsonuna kadar 8 bin e çıkarılmasının hedeflendiğini belirttiler. Lüleburgaz da ise doğalgaz abone sayısı 30 binlerde. Bu sayının da yılsonuna kadar 35 bine çekileceğini, potansiyelin ise 55 bin civarında olduğunu dile getirdiler.
* “Hava Kirliliği azalıyor”
Kalitesiz kömürden kaynaklı hava kirliliğinin giderek azaldığının hissedildiğini belirten Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Doğalgaz ile birlikte hava kirliliği de artık giderek etkisini yitirmeye başladı. Hedefimiz en kısa zamanda kentin tümüyle doğalgaza geçmesidir. Gelinen abone rakamları az ve yetersiz. Bunun su aboneliği oranlarına çekilmesi lazım” dedi.
* “Fabrikalarda sayı az”
Sadece birkaç tane fabrikanın doğalgaz abonesi olduğuna da dikkat çeken Başkan Hacı; “Hem çok daha hesaplı. Hem de çok daha temiz bir enerji. Tüm sanayi kuruluşlarının da en kısa zamanda doğalgaza geçmelerini arzu ediyorum” dedi.
* “Karakol doğalgaza geçecek”
Babaeski merkez Polis Karakolu’nun da en kısa zamanda doğalgaza geçmesini beklediklerini belirten belediye başkanı Abdullah Hacı; “Belediye olarak elimizden gelen ne olur ise desteğe hazırız. Okullarımız doğalgaza geçiyorlar. Kamu kuruluşlarımız öyle. İlçemiz tertemiz bir havaya sahip olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here