“Doğada Sağlık Yürüyüşü” yapıldı

13
* Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Araştırma Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü tarafından “Doğada Sağlık Yürüyüşü” yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Araştırma Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğünce “Doğada Sağlık Yürüyüşü” yapıldı. Yürüyüş çerçevesinde Kırklareli’nin turizme açık tek mağarası olan Dupnisa Mağarası ve çevresi gezildi. 
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Vekili Çiğdem Cerit düzenli fiziksel aktivitenin yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğunu söyledi. 
Toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla yapılan etkinlikte ayrıca sağlık çalışanlarına yapılan şiddet de ele alındı.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Rehber Hasan Hüseyin Ara eşliğinde Dupnisa Mağarası hakkında bilgi verildi. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarının ve ailelerinin katıldığı yürüyüş, Dupnisa Mağarası piknik alanındaki yemek ile son buldu.  (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here