“Doğa Eğitim Merkezi”nin imzaları atıldı

8
Nessebar ve Kırklareli’nde Sosyal Eğitim Altyapısını Geliştirmek için Sınır Ötesi İşbirliği (IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı 3. Teklif Çağrısı) kapsamında “Doğa Eğitim Merkezi” Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.
HABER MERKEZİ
Nessebar ve Kırklareli’nde Sosyal Eğitim Altyapısını Geliştirmek için Sınır Ötesi İşbirliği (IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı 3. Teklif Çağrısı) kapsamında “Doğa Eğitim Merkezi” Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu ve Firma Yetkilisi Zafer Seber arasında imzalanan sözleşme sonrası Walldorf Korusu’na “Doğa Eğitim Merkezi” yapılacak.
Atılan imzaların ardından bir açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, İmzalanan sözleşmenin Kırklareli halkı ve Kırklareli için önemli bir proje olduğunu belirterek;
“Dereköy Yolu üzerinde bulunan Wallddorf Korumuzun güzelleşmesi ve gelişmesi için bugün önemli bir imza attık. Sınır ötesi işbirliği programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz projemiz ile Walldorf Korumuzu canlandırarak Kırklareli halkı, Kırklareli ve diğer bölgeler için faydalı bir hale getireceğiz. Bilindiği üzere, dünya doğal kaynaklarının önemli bir bölümünü bitkiler oluşturmaktadır. Bu kaynakları tespit etmek, değerlendirmek ve zarar görmelerini önlemek için tüm dünyada yapılan çalışmalardan bir kısmını biz de Doğa Eğitim Merkezimizde gerçekleştireceğiz. Projemizin yapım işine yaklaşık 15 gün içerisinde başlamayı planlıyoruz. Bir aksilik olmadığı sürece de 19 Şubat 2016 tarihinde projemizi tamamlayacağız” dedi.
* “Doğa Eğitim Merkezi”nde neler olacak
Yapılacak proje kapsamında; İnsanlara Doğanın Güzelliklerini Göstererek Stresten Uzaklaştırma, Her Yaş Ve Meslekten Bireyleri Bitki ve Çevre Konusunda Bilgilendirme, Dünyanın Her Tarafından Getirilen Bitkilere İlişkin Karşılaştırmalı Çalışmalar, Bitkilerdeki Biyolojik ve Genetik Çeşitlilik Araştırılması, Nesli Tehlikedeki Türlerin Araştırılması ve Korunması, Süs Bitkilerinin Üretim ve Islahı İle İlgili Eğitim Çalışmaları, Yabani Bitkilerin Adaptasyonu, Üniversiteler İle Araştırma İşbirliği, Lisans ve Lisansüstü Eğitim Programları, Mesire ve Dinlenme Yerlerinden Faydalanılmasının Yanı Sıra, Proje İçerisinde Nesli Tükenmekte Olan Bitkilerin Nesillerinin Devamı sağlanacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here