DİSK, Lüleburgaz’da “Asgari Ücret ve Taşeronlaşma” Mitingi düzenlendi

30
* Asgari ücretin net bin 800 liraya yükseltilmesini ve taşeronlaşmanın önüne geçilmesini isteyen DİSK Üyeleri Lüleburgaz’da “Asgari Ücret ve Taşeronlaşma Mitingi” miting düzenledi
HABER MERKEZİ
Asgari ücretin net bin 800 liraya yükseltilmesini ve taşeronlaşmanın önüne geçilmesini isteyen DİSK Üyeleri 27 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 14.00’te Kırklaereli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde Miting düzenledi.
Lüleburgaz Kaymakamlığı önünde toplanan grup, "Asgari Ücret Bin 800 Net", ‘Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni”, ”İş, Ekmek, Özgürlük” yazılı pankartlarla sloganlar eşliğinde Kongre Meydanı’na yürüdü.
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, grup adına yaptığı açıklamada, bu yıl iş kazalarında çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini söyledi.
İşçi ölümlerinden hükümetin sorumlu olduğunu ileri süren Beko, Türkiye’de Taşeron Sistemi’nin sona ermesi için mücadele ettiklerini kaydetti.
İş kazalarının tedbirlerle önlenebileceğini ifade eden Beko; ”İş cinayetlerinde hayatını kaybeden işçilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. İş kazalarından Başbakan da Bakanlar da sorumludur. AK Parti Hükümeti, hiçbir tedbir almıyor. Taşeron Sistemi bu ülkede kesinlikle yıkılacak, taşeron işçiler kadrolu olacak. Bu nedenle mitingler, yürüyüşler, eylemler yaptık. sesimizi duyurabilmek için mücadele ettik” dedi.
İşçilerin hak ettikleri yerde olmadığını savunan Beko, DİSK Üyeleri’nin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.
Konuşmaların ardından, Yerel Sanatçılar Gökhan ve Özcan konser verdi. Grup, bir süre slogan atarak dağıldı.(aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here