Dinlenme tesisinde araç patladı

15
* TEM Otoyolu’nun Edirne istikametinin 5. kilometresinde bulunan bir dinlenme tesisinde yabancı plakalı araç patladı.

HABER MERKEZİ
Tem Otoyolunun Edirne istikameti 5. kilometresinde bulunan bir dinlenme tesisinde Graham Sıms (52) yönetimindeki E 5034 BM plakalı araçta bulunan Farzeneh Sıms (51) ve Frei Mohobbi (47) bir süre dinlenen 2’si İrlanda vatandaşı, 1’i Amerikan vatandaşı olan turistler dinlenme tesisinde alışveriş yaparak yemek yediler. Daha sonra araca binen turistler Graham Sıms’in kontak anahtarını çevirmesi ile araçta patlamanın meydana gelmesi sonucu Graham Sıms, Farzeneh Sıms, Frei Mohobbi yanarak yaralandılar.
Yanan araca yangın tüpleri ile müdahale ederek söndürmeye çalışan dinlenme tesisleri çalışanları, kısa sürede büyüyen yangın olay yerine gelen İtfaiye ekiplerince söndürülebildi. Ulaş Belediyesi İtfaiye Ekipleri aracı söndürürken olay yerine gelen ambulans ile yaralılar Çorlu Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.
Graham Sıms araca bindiğinde koku olduğunu fakat kokunun kaynağını fark edemediğini ve kontağı çevirdiğinde patlama meydana geldiği belirtirken, görgü tanıkları ise araç sürücünün araca binmesi ile patlamanın meydana geldiğini, araçtakilerin yandığını ve hemen yardıma gittiklerini belirttiler. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri olay yerinde geniş çaplı incelemelerde bulundu ve patlamanın asıl kaynağı araştırılıyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here