Dinç; “TMMOB 60 yıllık bir çınar, 60 yaşında bir genç”

29
TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin..
HABER MERKEZİ 
TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) 60. Kuruluş Yıldönümü’nü, Kırklareli Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ile kutladı.
22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 12.00’de düzenlenen törene; Kırklareli Mühendis ve Mimar Odası Başkanı, Erol Özkan ve üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ile başlayan törende konuşma yapan İnşaat ve Mühendisler Odası Başkan Yardımsı Erdem Dinç şunları kaydetti:
“TMMOB 60. Yılı’nda da onurlu yürüyüşüne, dik duruşuna devam ediyor. TMMOB ve bağlı Odaları, 60. Yılı’nda da aklın ve bilimin yol göstericiliğinde; anayasal ve uluslararası sözleşmelerle tariflenmiş sanayi, işçi sağlığı ve iş güvenliği, inşaat ve yapı denetimi, enerji, madencilik, tarım, gıda, orman, su kaynaklan, çevre, kentleşme barınma hakkı vb. konularda mühendislik, mimarlık, şehir plancılığının gerektirdiği mesleki denetim, bilimsel-teknik kriterler ve çağdaş toplumsal gereklilikler doğrultusunda emekten, halktan, ülkemizden, meslek-meslektaş çıkarlarından yana bütünlük içindeki çalışmalarına, önümüze çıkarılan tüm engellere rağmen kararlılıkla devam etmektedir. Geçmişte olduğu gibi 60. yılında da "ülkede barış, dünyada barış" anlayışıyla ülkemizde, Suriye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Dünya’da savaşa karşı barışı, halkların kardeşliğini, bir arada özgür, eşit yaşamı savunmaya ve emperyalizmin yeni stratejileri karşısında bağımsız Türkiye mücadelesini büyütmeye devam etmektedir” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here