Dinç; “Öğrencilerimiz bu proje ile musmutlu”

12
* Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu Müdürü Melek Dinç; “Okulumuzda uygulanmakta olan “Yap, Eğlen, Öğren Projesi” ile çocuklarımız doğal hayatla buluşacak, açık havada organik bahçelerde kendileri bizzat yaparak, yaşayarak, öğrenerek yetiştirecekler. Doğaya ve çevresine duyarlı bireyler olacaklar” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan T.C. Kırklareli Valililiği Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hüsamettin Ateş Anaokulu’nda Trakya Kalkınma Ajansı’nın büyük destekleri ile uygulanmakta olan “Yap, Eğlen, Öğren” Projesi ile ilgili olarak Okul Müdürü Melek Dinç şunları kaydetti:
“Okulumda uygulanmakta olan “Yap, Eğlen, Öğren” Projesi, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen TR21/13/SOS/0069 referans numaralı 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütülmektedir. Eğitim-Öğretim ortamlarının fiziksel kapasitesini ve destek hizmetlerini niceliğini ve niteliğini eğitim paydaşlarını ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirmek. Okulun bulunduğu çevreye katkı ve hizmet sunan kurum olmasını sağlamak, okul bahçesine eğitimsel oyun, eğlence, inceleme ve keşfetme alanları olarak düzenlenmesini ve web sitemizin alt yapı sisteminin geliştirilmesini sağlamak amacı ile yapılmıştır. Bu projenin toplam maliyeti 92 bin 64,50 TL olup, Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 82 bin 858,05 TL destek vermektedir. Proje kapsamında okulumuz bahçesine; Trakya’da hatta Marmara Bölgesi’nde bir eşi benzeri olmayan 1 adet Gemi Oyun Gurubu, 1 adet Gondollu Salıncak, 4 adet Yaylı Zıp Zıp, 1 adet Tahteveralli, 2 adet Salıncak, 2 adet Yetişkin ve 4 adet Çocuk Piknik Masası, 1 adet Kafes Tırmanma ile 6 adet Ahşap Bank alınmıştır. Gemi Oyun Gurubalt zemininin kauçuk malzeme ile kaplanması, gemi kum havuzunun ve ekim dikim alanı yapılması sağlandı. Bu proje ile; çevresini araştırma, objeleri tanıma ve problem çözme imkanı sağlar. Değişik sosyal rolleri deneme, duygularını dışa vurma olanağını bulur. Dikkatini bir noktaya toplamayı ve becerilerini organize etmeyi öğrenir. Düşünmeyi ve kendi başına karar vermeyi öğrenir. En güçlü ve doğal dürtülerinden biri olan, saldırganlık dürtüsünü boşaltma olanağı bulur. Sorumluluk almayı, işbirliği yapmayı ve paylaşmayı öğrenir. Hayal gücünü, becerilerini ve yaratıcılığını geliştirir. Kendisini ifade etmeyi, sözlü olarak ifade edilenleri anlamayı öğrenir. Kas gelişimini hızlandırır ve güçlendirir. Nesneler ya da insanlarla ilişkilerini inceler. Toplu yaşam için gerekli olan kuralları öğrenir. Projemizin büyük bir kısmı tamamlanmış olup, Mayıs Ayı içerisinde velilerimize, halkımıza tanıtılarak açılışı yapılması planlanmaktadır.
Projemizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman olmak üzere Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk’e, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’a, Trakya Kalkınma Ajansı yetkililerine şahsım ve okulum adına teşekkür eder, saygılar sunarım.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here