“Dilenciler son günlerde artış gösterdi”

22
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Tarlacı, son günlerde dilencilerin artış gösterdiğini belirtti.


HABER MERKEZİ
Dilencilik yaparken yakalananlar için yapılan işlemler hakkında bilgi veren Müdür Tarlacı şunları kaydetti;
“Emniyet ekipleri ve Zabıta ekipleri tarafından dilencilik yaptığı tespit edilerek yakalanan dilencilere Kabahatler Kanununa istinaden para cezası uygulaması yapılıyor. Yakalanan dilencinin üzerindeki para tutanak ile tespit edilip paralara el konuluyor. Paralar Belediye encümenine üst yazı ile mülkiyeti kamuya geçirilmesi işlemi yapılıyor. Encümen paralar ile ilgili karar alıyor ve para belediye veznesine geçiyor.”
18 yaşından küçük kişilerin dilencilik yaparken yakalandığında üzerindeki paralara tutanak ile el konulması ile birlikte yine tutanak ile velisine teslim edildiğini belirten Müdür Tarlacı, yakalananların 18 yaşından büyük olması halinde serbest bırakıldığını belirtti.

5 dilenci kadın hakkında İşlem yapıldı
Öte yandan Kırklareli merkez ilçede bulunan cami bahçelerinde Cuma namazı sonrası dilenen 5 kadın hakkında işlem yapıldı.
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri tarafından camilerinde K.Ç,D.D,Ş.C. ve G.E’yi dilencilik yaparken yakalayarak Hayrettin Yesin Polis Merkezi’ne getirildiler.
Şahısların üst aramaları yapılarak 25 TL para ele geçirildi. Kırklareli Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından dilencilik yapan 5 kişi hakkında kabahatler kanuna göre 75’şer TL idare para cezası kesilerek serbest bırakıldılar. (cs – ue)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here