Dikkat! Deniz sezonu başladı

12
Türkiye’nin en tehlikeli sayfiye yerleri Trakya’da İğneada, Kıyıköy, Kastro.
HABER MERKEZİ
Bu şirin beldeleri gezmek hepimizin en tabi hakkıdır. Buralarda kalacak güzel otellerimiz, restaurantlarımız, çay bahçelerimiz ve cafelerimiz bulunmaktadır. Her yıl olduğu gibi buraları gezmek görmek eğlenmek vazgeçilmez yerlerimizdendir. 
Ancak burada çok önemli hayati bir şeyi dikkatinize çekmek istiyoruz. Bu yerlerde denize girerken çok dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü her yıl olduğu gibi bu 3 bölgede sürekli boğulmadan kaynaklanan ölüm olayları yaşanıyor. Bu güzel beldelerimizde tatil yapmak çok güzel ama illaki de denize girmekte çok ısrarcı olmamamız gerekmektedir. Nedenine gelince bu 3 bölge denizleri kumları oynak değişken acımasız,  karakteristik değişken dalga yapısına sahiptir. Örnek verecek olursak mayınlı bir bölgede gezmek ne kadar tehlikeli ise burada denize girmekte o kadar tehlikelidir. Bir kaç saat denize girme uğruna nedense insanlarımız ölümü göze alıyorlar.
Bu saydığımız 3 bölgede illaki denize girmek istiyorsanız kesinlikle denizin çarşaf gibi olmasını beklemeniz gerekmektedir.
Tatilcilerimizin en çok yaptığı hatalar şunlar:
– Denize sarhoş girmek,
– Sigara içiyor olmak,
– Dalgalı denize girmek,
– Gösteriş olsun diye denize girmek,
– Psikolojiniz kötüyken denize girmek,
– Ben günü birlik geldim denize girmeden eve dönmem demeleri
Ama maalesef girdi mi o giriş eve dönemiyorlar. Söylediğimiz gibi sonu ölümle bitiyor giren çıkamıyor.
Yapılan araştırmalarda bu üç bölgenin dalga yapısının ve zeminin her an her dakika değişken yapıda olduğu saptanmıştır.
Bütün bunlara rağmen denize girme isteğiniz olduğunda tehlikeli bir durumda sizi herhangi bir kimsenin kurtarmasını asla beklemeyin. Geçmişte birçok profesyonel yüzücü bile bu bölgelerde kendisini kurtaramamıştır. (Peki siz nasıl kendinizi kurtaracaksınız?)
Çevremize, yakınlarımıza ve çocuklarımıza bu yazdıklarımızı sürekli vurgulayarak ikaz ediniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here