Dikkat At çıkabilir!

12
Kırklareli Merkez Cumhuriyet Mahallesinde Kofçaz ve TOKİ Yolu’nda dolaşan başıboş atlar sürücülere korku dolu anlar yaşatıyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Merkez Cumhuriyet Mahallesinde Kofçaz ve TOKİ Yolu’nda dolaşan başıboş atlar sürücülere korku dolu anlar yaşatıyor. 
 Bölgede trafiği tehlikeye sokan başıboş atlar ile ilgili Sürücüler; “Başıboş şekilde dolaşan atların birden yola çıkması ile biz sürücüleri zor durumda bırakıyor. Yetkililer bu konuya bir türlü kalıcı çözüm bulamadı. Atlar henüz kimsenin canına mal olmadı ama bu olay böyle devam ederse birlerin canının yanmasından korkuyoruz” dediler. Sürücüler yetkililerden bu duruma kalıcı bir çözüm bulmalarını istedi.
Kırklareli Merkezde trafik akışının yoğun olduğu Cumhuriyet Mahallesi Kofçaz ve TOKİ Yolu’nda dolaşan başıboş atlar, sürücülere zor anlar yaşattı. Sürücüler yetkililerden, başıboş atların yarattığı bu soruna en kısa sürede kalıcı bir çözüm bulmalarını istedi.
Trafiğin yoğun olduğu saatlerde sürücüler birden karşılarına çıkan atlara çarpmamak için ne yapacaklarını şaşırıyor.
Toplu Taşıma araçlarının şoförleri de; “Yetkililerin başıboş atları toplamasını isteyerek, "Bu atlar yüzünden kaza yapabiliriz. Yetkililer ya bu atları gördükleri yerde yakalayıp hayvan barınağına götürsünler ya da bu atların sahiplerine para cezası keserek hayvanları başı boş bırakmalarının önüne geçsinler" dediler. (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here